коррупция, землеотвод, прокуратураПрокуратура ініціює скасування рішень органів місцевого самоврядування, прийнятих в умовах конфлікту інтересів. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Відповідно до вимог ч.2 ст.35 Закону України "Про запобігання корупції", у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), ця особа не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом. Незважаючи на це, органами місцевого самоврядування систематично допускаються подібні порушення, що згідно ст.67 цього ж закону є підставою для скасування таких рішень у судовому порядку.

За результатами виявлених з початку року фактів порушень вимог у цій сфері, органами прокуратури подано до судів 62 позовні заяви, з яких 16 – в порядку адміністративного судочинства, 2 – господарського та 44 – цивільного. Загальна сума відшкодованого – понад 4 300 тис грн. На даний час, зокрема, судами уже задоволено 28 позовів.

Також виконано 34 судових рішення за позовами прокурорів (у тому числі поданих до суду у 2016 році) щодо усунення негативних наслідків корупційних діянь. Мова йде про скасування рішень органів місцевого самоврядування, прийнятих в умовах конфлікту інтересів, рішень про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою, свідоцтв про право власності на земельні ділянки, внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та повернення земельних ділянок територіальним громадам. За наслідками виконання вказаних рішень попереджено незаконне надання та повернуто земельних ділянок площею понад 19 га.


Прокуратура инициирует отмену решений органов местного самоуправления, принятых в условиях конфликта интересов. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Львовской области.

В соответствии с требованиями ч.2 ст.35 Закона Украины "О предотвращении коррупции", в случае возникновения реального или потенциального конфликта интересов у лица, уполномоченного на выполнение функций государства или местного самоуправления, приравненного к нему лица, входящего в состав коллегиального органа (комитета, комиссии, коллегии и т.д.), это лицо не имеет права участвовать в принятии решения этим органом. Несмотря на это, органами местного самоуправления систематически допускаются подобные нарушения, что согласно ст.67 этого же закона является основанием для отмены таких решений в судебном порядке.

По результатам выявленных с начала года фактов нарушений требований в этой сфере, органами прокуратуры подано в суды 62 исковых заявления, из которых 16 - в порядке административного судопроизводства, 2 - хозяйственного и 44 - гражданского. Общая сумма возмещенного - более 4300 тыс. грн. В настоящее время, в частности, судами уже удовлетворено 28 исков.

Также выполнено 34 судебных решения по искам прокуроров (в том числе представленных в суд в 2016 году) по устранению негативных последствий коррупционных деяний. Речь идет об отмене решений органов местного самоуправления, принятых в условиях конфликта интересов, решений о предоставлении разрешения на изготовление проекта землеустройства, свидетельств о праве собственности на земельные участки, внесение изменений в Государственный реестр вещных прав на недвижимое имущество и возвращения земельных участков территориальным общинам. По результатам выполнения указанных решений предупреждено незаконное предоставление и возвращено земельных участков площадью свыше 19 га.