ЛНУ, площадь, раскопкиАрхеологи завершили дослідження на площі перед Львівським національним університетом імені Івана Франка. Серед найцікавіших знахідок - кам’яний фундамент споруди XVII – XVIII ст. та фрагменти керамічного водогону XIX cт. Про це повідомляє НДЦ "Рятівна археологічна служба".

За словами керівника розкопок археолога "Рятівної археологічної служби" Євгена Ткача, результати досліджень були очікувані - розкопки довели, що ця територія протягом багатьох століть була сильно заболочена і незаселена.

"Найдавніші знахідки, які нам трапились, - це поодинокі фрагменти кераміки XV-XVI ст. Єдина споруда, яку ми зафіксували, - будівля XVII -XVIII ст. Вона була прямокутної форми, з приблизними розмірами 4Х5 метрів, з кам’яним фундаментом і дерев’яними стінами. Наразі ми не можемо сказати, що це було, але сподіваємось знайти відповідь на це запитання на старих мапах та в архівах", - розповів Євген Ткач.

Найцікавіша знахідка археологів - відрізок керамічного водогону XIX ст. Річ у тім, що у той час у Львові вже використовували дерев'яні та металеві водогони. Керамічним водогоном у Львові користувались лише короткий проміжок часу у XV столітті, від нього відмовились через ненадійність.

"Для чого поклали цей шматок водогону - наразі невідомо. Він був скерований від входу до парку Франка у напрямку університету. Для нас це ще один пазлик у історії Львова", - говорить дослідник.

Нагадаємо, НДЦ "Рятівна археологічна служба" Інститут археології НАН України розпочала розвідкові розкопки на площі перед львівським університетом на початку липня. Дослідження провели на замовлення ЛКП "Зелений Львів" і вони є частиною передпроектних робіт перед реконструкцією площі та будівництвом тут підземного паркінгу. Метою робіт було з’ясувати наявність на цій ділянці давнього культурного шару.


Археологи завершили исследования на площади перед Львовским национальным университетом имени Ивана Франко. Среди наиболее интересных находок - каменный фундамент сооружения XVII - XVIII вв. и фрагменты керамического водопровода XIX в. Об этом сообщает НИЦ "Спасательная археологическая служба".

По словам руководителя раскопок археолога "Спасательной археологической службы" Евгения Ткача, результаты исследований были ожидаемы - раскопки доказали, что эта территория на протяжении многих веков была сильно заболочена и необитаема.

"Древнейшие находки, которые нам попались, - это единичные фрагменты керамики XV-XVI вв. Единственное здание, которое мы зафиксировали, - здание XVII -XVIII ст. Она была прямоугольной формы, с приблизительным размером 4х5 метров, с каменным фундаментом и деревянными стенами. Пока мы не можем сказать, что это было, но надеемся найти ответ на этот вопрос на старых картах и ​​в архивах", - рассказал Евгений Ткач.

Самая интересная находка археологов - отрезок керамического водопровода XIX в. Дело в том, что в то время во Львове уже использовали деревянные и металлические водопроводы. Керамическим водопроводом во Львове пользовались только короткий промежуток времени в XV веке, от него отказались из-за ненадежности.

"Для чего положили этот кусок водопровода - пока неизвестно. Он был направлен от входа в парк Франко в направлении университета. Для нас это еще один пазлик в истории Львова", - говорит исследователь.

Напомним, НИЦ "Спасательная археологическая служба" Института археологии НАН Украины начала разведывательные раскопки на площади перед львовским университетом в начале июля. Исследование провели по заказу ЛКП "Зеленый Львов" и они являются частью предпроектных работ перед реконструкцией площади и строительством здесь подземного паркинга. Целью работ было выяснить наличие на этом участке древнего культурного слоя.