Цьогоріч у Львові передбачено ремонтно-реставраційні роботи у шести храмах. Також буде виготовлено проектно-кошторисну документацію для реставрації ще 6 сакральних споруд. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Зокрема, передбачено ремонтно-реставраційні роботи даху Храму Блаженного Климента Шептицького на вул. М. Кривоноса, 1; ремонтно-реставраційні роботи Храму Пресвятої Євхаристії з келіями на пл. Музейній, 3; реставраційно-ремонтні роботи храму Пресвятої Трійці на вул. Тершаковців, 11-а; капітальний ремонт сходів на пл. Князя Ярослава Осмомисла, які ведуть до церкви Матері Божої Неустанної Помочі.

Також цього року буде завершено ремонтно-реставраційні роботи в храмі св. Миколая на вул. Б. Хмельницького, 28 та завершення реставраційно-ремонтних робіт у церкві св. Параскеви П'ятниці на вул. Б. Хмельницького, 77. Роботи на цих об’єктах були розпочаті у 2017 р.

Наразі розпочався ремонт фасаду Гарнізонного храму св. Петра і Павла (зі сторони пр. Свободи). Роботи триватимуть до кінця року.

"Ми поставили риштування і зараз оббиваємо штукатурку, яка простукується, та вирізаємо екрани із штукатурки, яка не тримається. Тобто зараз йде очистка, вирізання зіпсованої штукатурки і засвердлювання штирів у ті місця, де штукатурка в кращому стані. Вверху фасаду частини карнизів будемо доробляти з нового каменю. Також вверху фасаду немає кусків металевих поручнів і балясин. Їх будемо відтворювати за аналогом старих", — повідомив Віктор Проданчук, директор ПП "Оберіг Груп".

Вартість робіт разом більше 1 млн. грн. Роботи проводяться за кошт міського бюджету Львова.

Загалом, у 2018 р. у бюджеті розвитку міського бюджету м. Львова на проведення реставраційних і ремонтних робіт управлінням охорони історичного середовища передбачено 36,1 млн. грн.

Також у 2018 р за кошти міського бюджету Львова, в розмірі 840 тис. грн, буде виготовлено проектно-кошторисну документацію для реставраційно-ремонтних робіт 6 сакральних споруд Львова. А саме передбачено 100 тис. грн для виготовлення проектно-кошторисної документацію на ремонт колишніх келій костелу Францисканок (вул. М. Лисенка, 45); 100 тис. грн передбачено на виготовлення ПКД на ремонт Храму Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Грушевського, 2); 100 тис. грн передбачено на ПКД на ремонт Успенської церкви (вул. Руська, 7); 100 тис. грн передбачено на ПКД на ремонт церкви св. Іллі (вул. Дорога Кривчицька, 113); 100 тис. грн передбачено на виготовлення проектно-кошторисної документацію на ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури церкви Матері Божої Неустанної Помочі.


В этом году во Львове предусмотрены ремонтно-реставрационные работы в шести храмах. Также будет изготовлена ​​проектно-сметная документация для реставрации еще 6 сакральных сооружений. Об этом сообщает пресс-служба Львовского городского совета.

В частности, предусмотрено ремонтно-реставрационные работы крыши храма Блаженного Климента Шептицкого на ул. М. Кривоноса, 1; ремонтно-реставрационные работы храма Пресвятой Евхаристии с кельями на пл. Музейной, 3; реставрационно-ремонтные работы храма Пресвятой Троицы на ул. Тершаковцев, 11-а; капитальный ремонт лестницы на пл. Князя Ярослава Осмомысла, которые ведут к церкви Матери Божьей Неустанной Помощи.

Также в этом году будут завершены ремонтно-реставрационные работы в храме св. Николая на ул. Б. Хмельницкого, 28 и завершены реставрационно-ремонтные работы в церкви св. Параскевы Пятницы на ул. Б. Хмельницкого, 77. Работы на этих объектах были начаты в 2017 году.

Сейчас начался ремонт фасада Гарнизонного храма св. Петра и Павла (с стороны пр. Свободы). Работы продлятся до конца года.

"Мы поставили леса и сейчас обиваем штукатурку, которая простукивается, и вырезаем экраны из штукатурки, которая не держится. То есть сейчас идет очистка, вырезание испорченной штукатурки и сверление штырей в те места, где штукатурка в лучшем состоянии. Вверху фасада части карнизов будем дорабатывать из нового камня. Также вверху фасада нет кусков металлических перил и балясин. Их будем воспроизводить по аналогии старых", - сообщил Виктор Проданчук, директор ООО "Оберег Групп".

Стоимость работ вместе больше 1 млн. грн. Работы проводятся за средства городского бюджета Львова.

В целом, в 2018 году в бюджете развития городского бюджета Львова на проведение реставрационных и ремонтных работ управлением охраны исторической среды предусмотрено 36100000. Грн.

Также в 2018 г. на средства городского бюджета Львова в размере 840 тыс. грн, будет изготовлена ​​проектно-сметная документация для реставрационно-ремонтных работ 6 сакральных сооружений Львова. А именно предусмотрено 100 тыс. грн. для изготовления проектно-сметной документации на ремонт бывших келий костела Францисканок (ул. Лысенко, 45); 100 тыс. грн предусмотрено на изготовление ПСД на ремонт Храма Покрова Пресвятой Богородицы (ул. Грушевского, 2) 100 тыс. грн предусмотрено на ПСД на ремонт Успенской церкви (ул. Русская, 7); 100 тыс. грн предусмотрено на ПСД на ремонт церкви св. Ильи (ул. Дорога Кривчицкая, 113) 100 тыс. грн предусмотрено на изготовление проектно-сметной документации на ремонтно-реставрационные работы памятника архитектуры церкви Матери Божьей Неустанной Помощи.