археологи, исследованиеРАС дослідить частину Радехівського та Старосамбірського районів. Про це повідомляється на сайті НДЦ "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАН України.

Науковці РАС проведуть археологічні обстеження на території двох районів Львівської області - Радехівського та Старосамбірського. Роботи виконуватимуть на замовлення Львівської ОДА в рамках програми "Археологічний кадастр Львівської області". Розпочнуться дослідження вже у вересні.

"Обидва райони мають чи не найменшу у Львівській області кількість виявлених і зафіксованих пам’яток археології. Цього року плануємо обстежити басейни річок Стриговір і Острівка, і що важливо – звести усю інформацію про попередні дослідження на цій території. Ми знаємо, що обидва райони частково обстежували археологи і раніше, однак ми не певні, що результати цих обстежень зафіксовані у науковій документації, а нововиявлені пам’ятки внесені у відповідні реєстри", - розповів директор НДЦ "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАН України Олег Осаульчук.

Довідка SQ. НДЦ “Рятівна археологічна служба” ІА НАНУ спільно з Управлінням охорони культурної спадщини Львівської ОДА у 2008 році започаткували пілотний проект “Археологічний кадастр Львівської області”, взірцем для якого стала польська програма “ Archeologiczne Zdjęcie Polski ”. За цей час археологи працювали у більшості районів. За 2008-2017 роки фахівці обстежили майже 1700 квадратних кілометрів Львівської області (тобто 7,8% її території) в межах басейнів річок Варенжанка, Вишня, Солокія і Себечівка та досліджено понад 1900 нових археологічних об’єктів. Середня густота розташування пам’яток на цих теренах становить 1,47 на квадратний кілометр, що співмірно з відповідним показником у польських колег. Результати цього пілотного проекту вже активно використовуються для розроблення і погодження програм просторового розвитку територій області (детальні плани територій, генеральні плани населених пунктів тощо).


РАС исследует часть Радеховского и Старосамборского районов. Об этом сообщается на сайте НИЦ "Спасательная археологическая служба" Института археологии НАН Украины. 

Ученые РАС проведут археологические обследования на территории двух районов Львовской области - Радеховского и Старосамборского. Работы выполнять по заказу Львовской ОГА в рамках программы "Археологический кадастр Львовской области". Начнутся исследования уже в сентябре.

"Оба района имеют едва ли не самое маленькое в Львовской области количество выявленных и зафиксированных памятников археологии. В этом году планируем обследовать бассейны рек Стриговир и Островка, и что немаловажно - свести всю информацию о предыдущие исследования на этой территории. Мы знаем, что оба района частично обследовали археологи и раньше, но мы не уверены, что результаты этих обследований зафиксированы в научной документации, а вновь открывшиеся достопримечательности внесены в соответствующие реестры", - рассказал директор НИЦ "Спасательная археологическая служба" Института археологии НАН Украины Олег Осаульчук.

Справка SQ. НИЦ "Спасательная археологическая служба" ИА НАНУ совместно с Управлением охраны культурного наследия Львовской ОГА в 2008 году начали пилотный проект "Археологический кадастр Львовской области", образцом для которого стала польская программа "Archeologiczne Zdjęcie Polski". За это время археологи работали в большинстве районов. За 2008-2017 годы специалисты обследовали около 1700 квадратных километров Львовской области (то есть 7,8% ее территории) в пределах бассейнов рек Варенжанка, Вишня, Солокия и Себечивка и исследовано более 1900 новых археологических объектов. Средняя плотность расположения памятников на этих территориях составляет 1,47 на квадратный километр, что сопоставимо с соответствующим показателем у польских коллег. Результаты этого пилотного проекта уже активно используются для разработки и согласования программ пространственного развития территорий области (детальные планы территорий, генеральные планы населенных пунктов и т.п.).