РАС дослідить частину Радехівського та Старосамбірського районів. Про це повідомляється на
Науковці РАС проведуть археологічні обстеження на території двох районів Львівської області - Радехівського та Старосамбірського. Роботи виконуватимуть на замовлення Львівської ОДА в рамках програми "Археологічний кадастр Львівської області". Розпочнуться дослідження вже у вересні.
"Обидва райони мають чи не найменшу у Львівській області кількість виявлених і зафіксованих пам’яток археології. Цього року плануємо обстежити басейни річок Стриговір і Острівка, і що важливо – звести усю інформацію про попередні дослідження на цій території. Ми знаємо, що обидва райони частково обстежували археологи і раніше, однак ми не певні, що результати цих обстежень зафіксовані у науковій документації, а нововиявлені пам’ятки внесені у відповідні реєстри", - розповів директор НДЦ "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАН України Олег Осаульчук.
Довідка SQ. НДЦ “Рятівна археологічна служба” ІА НАНУ спільно з Управлінням охорони культурної спадщини Львівської ОДА у 2008 році започаткували пілотний проект “Археологічний кадастр Львівської області”, взірцем для якого стала польська програма “ Archeologiczne Zdjęcie Polski ”. За цей час археологи працювали у більшості районів. За 2008-2017 роки фахівці обстежили майже 1700 квадратних кілометрів Львівської області (тобто 7,8% її території) в межах басейнів річок Варенжанка, Вишня, Солокія і Себечівка та досліджено понад 1900 нових археологічних об’єктів. Середня густота розташування пам’яток на цих теренах становить 1,47 на квадратний кілометр, що співмірно з відповідним показником у польських колег. Результати цього пілотного проекту вже активно використовуються для розроблення і погодження програм просторового розвитку територій області (детальні плани територій, генеральні плани населених пунктів тощо).
РАС исследует часть Радеховского и Старосамборского районов. Об этом сообщается на
Ученые РАС проведут археологические обследования на территории двух районов Львовской области - Радеховского и Старосамборского. Работы выполнять по заказу Львовской ОГА в рамках программы "Археологический кадастр Львовской области". Начнутся исследования уже в сентябре.
"Оба района имеют едва ли не самое маленькое в Львовской области количество выявленных и зафиксированных памятников археологии. В этом году планируем обследовать бассейны рек Стриговир и Островка, и что немаловажно - свести всю информацию о предыдущие исследования на этой территории. Мы знаем, что оба района частично обследовали археологи и раньше, но мы не уверены, что результаты этих обследований зафиксированы в научной документации, а вновь открывшиеся достопримечательности внесены в соответствующие реестры", - рассказал директор НИЦ "Спасательная археологическая служба" Института археологии НАН Украины Олег Осаульчук.
Справка SQ. НИЦ "Спасательная археологическая служба" ИА НАНУ совместно с Управлением охраны культурного наследия Львовской ОГА в 2008 году начали пилотный проект "Археологический кадастр Львовской области", образцом для которого стала польская программа "Archeologiczne Zdjęcie Polski". За это время археологи работали в большинстве районов. За 2008-2017 годы специалисты обследовали около 1700 квадратных километров Львовской области (то есть 7,8% ее территории) в пределах бассейнов рек Варенжанка, Вишня, Солокия и Себечивка и исследовано более 1900 новых археологических объектов. Средняя плотность расположения памятников на этих территориях составляет 1,47 на квадратный километр, что сопоставимо с соответствующим показателем у польских коллег. Результаты этого пилотного проекта уже активно используются для разработки и согласования программ пространственного развития территорий области (детальные планы территорий, генеральные планы населенных пунктов и т.п.).