археологи, церковь Николая, кладбище, раскопкиАрхеологи "Рятівної археологічної служби" виявили частину давнього цвинтаря під час  досліджень поблизу однієї з найстаріших церков Львова - церкви Святого Миколая, що на вулиці Богдана Хмельницького. Про це повідомляється на офіційному сайті Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" НАН України.

Науковці зафіксували приблизно десяток поховань, що датуються не пізніше ніж кінцем XVIII століття. Поховання простежуються на глибині від півметра до 2,5 метра від нинішньої поверхні.

Археологічні дослідження на прицерковній території відбуваються в рамках проведення реставраційних робіт храму. Зокрема, тут облаштовують водовідведення, що має запобігти замоканню фундаментів. Точна дата будівництва храму невідома, однак, за деякими джерелами, у 1300 році церква уже існувала, потім кілька разів перебудовувалась.

Археологічні роботи розпочались всередині квітня і триватимуть до середини травня.


Археологи "Спасательной археологической службы" обнаружили часть древнего кладбища во время исследований вблизи одной из старейших церквей Львова - церкви Святого Николая, что на улице Богдана Хмельницкого. Об этом сообщается на официальном сайте Научно-исследовательского центра "Спасательная археологическая служба" НАН Украины.

Ученые зафиксировали примерно десяток захоронений, датируемых не позднее конца XVIII века. Захоронение прослеживаются на глубине от полуметра до 2,5 метра от нынешней поверхности.

Археологические исследования на освященных территории происходят в рамках проведения реставрационных работ храма. В частности, здесь обустраивают водоотведение, что должно предотвратить намокание фундаментов. Точная дата строительства храма неизвестна, однако, по некоторым источникам, в 1300 году церковь уже существовала, потом несколько раз перестраивалась.

Археологические работы начались в середине апреля и продлятся до середины мая.