Верхньовисоцька ОТГ може стати першою громадою у Турківському районі. Про це повідомляє Офіс реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України.
Наприкінці минулого року утворення об’єднаної територіальної громади з центром у Верхньому Висоцькому здавалося достатньо близькою перспективою. Причому Верхньовисоцька ОТГ мала стати не просто першою громадою у гірському Турківському районі, а й розблокувати утворення Нижньояблунківської громади, яка готова була почати процесс об'єднання після Верхнього Висоцького. Проте ентузіазм місцевих мешканців дещо впав. І це засвідчив другий візит консультантів Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України до села Верхнє Висоцьке.
На зустріч із консультантами прийшли усі голови сіл, які повинні увійти у цю громаду, депутати, директори шкіл, медики. Щоправда багато із них була налаштована скептично, хоча першу згоду на утворення ОТГ голови усіх п'яти сільрад дали.
Справа в тому, що усі сільські ради цієї громади є глибоко дотаційними, і надходжень від ПДФО у них буде не так вже і багато. У 2016 році ці надходження були на рівні 354,7 тис. грн., у 2017 – 1301,6 тис. грн. Однак, як акцентували консультанти Офісу реформ, завдяки чималій кількості населення та великій площі громада повинна отримати від держави значну базову дотацію – майже 10 млн грн. Також консультант з правових питань Віталій Корецький та консультант з фінансових питань Ярослава Пишник наголосили на тому, що у всіх без винятку громад Львівщини зросли власні надходження до бюджету – за рахунок інвентаризації майна, кращого адміністрування податків, збільшення плати за оренду землі. І, очевидно, такі можливості будуть і у Верхньовисоцькій ОТГ.
Втім, ці аргументи не були почуті, аж поки на зустріч не нагодився голова Турківської районної державної адміністрації Олександр Лабецький, який пояснив, що втрачають місцеві мешканці. За його словами, влада планує чимало зробити у цьому і наступному роках у населених пунктах Верхньовисоцької ОТГ. Це ремонт шкіл, ФАПів, будівництво лікарської амбулаторії у Либохорі, ремонт багатьох доріг тощо. Утворення ОТГ дозволить прискорити будівництво у цій громаді гірськолижного курорту на схилах гори Пікуй, які є унікальними у Карпатах.
Після цього представники сіл дали згоду прискорити утворення Верхньовисоцької ОТГ.
Верхньовисоцька ОТГ может стать первой громадой в Турковском районе. Об этом сообщает Офис реформ во Львовском региональном отделении Ассоциации городов Украины.
В конце прошлого года образование объединенной территориальной громады с центром в Верхнем Высоцком казалось близкой перспективой. Причем Верхневысоцкая ОТГ должна стать не просто первой громадой в горном Турковском районе, но и разблокировать образования Нижнеяблунковской громады, которая готова была начать процесс объединения после Верхнего Высоцкого. Однако энтузиазм местных жителей несколько упал. И это показал второй визит консультантов Офиса реформ во Львовском региональном отделении Ассоциации городов Украины в село Верхнее Высоцкое.
На встречу с консультантами пришли все главы сел, которые должны войти в эту громаду, депутаты, директора школ, медики. Правда многие из них была настроена скептически, хотя первое согласие на образование ОТГ председатели всех пяти сельсоветов дали.
Дело в том, что все сельские советы этой общины глубоко дотационные, и поступлений от НДФЛ у них будет не так уж и много. В 2016 году эти поступления были на уровне 354,7 тыс. грн., в 2017 - 1301,6 тыс. грн. Однако, как акцентировали консультанты Офиса реформ, благодаря немалому количеству населения и большой площади громада должна получить от государства значительную базовую дотацию - почти 10 млн грн. Также консультант по правовым вопросам Виталий Корецкий и консультант по финансовым вопросам Ярослава Пишник отметили, что во всех без исключения громадах Львовщины выросли собственные поступления в бюджет - за счет инвентаризации имущества, лучшего администрирования налогов, увеличения платы за аренду земли. И, очевидно, такие возможности будут и в Верхневысоцкой ОТГ.
Впрочем, эти аргументы не были услышаны, пока на встречу не наведался председатель Турковской районной государственной администрации Александр Лабецкий, который объяснил, что теряют местные жители. По его словам, власти планируют немало сделать в этом и следующем годах в населенных пунктах Верхневысоцкой ОТГ. Это ремонт школ, ФАПов, строительство врачебной амбулатории в Либохоре, ремонт многих дорог и тому подобное. Образование ОТГ позволит также ускорить строительство в этой общине горнолыжного курорта на склонах горы Пикуй, которые являются уникальными в Карпатах.
После этого представители сел дали согласие ускорить образование Верхневысоцькой ОТГ.