У Львові на конкурсі "Лейпцизької премії інтегрованого міського розвитку в Україні" обрали найкращі урбаністичні проекти, автори яких поїдуть у Німеччину переймати досвід міського планування. Про це повідомляє видання
Основними критеріями вибору переможців були партиципація – залучення мешканців до міських ініціатив, екологічна збалансованість та креативність. Переможці отримають по 10 тисяч євро премії. Також автори можуть поїхати до Німеччини для знайомства з досвідом міського планування.
Переміг проект з Одеси "Змінюючи місця", у межах якого в місті облаштовують громадські простори.
На другому місці — проект реконструкції центральної площі у місті Іллінці Вінницької області, де на місці пам’ятника Леніну облаштували громадський простір.
Третє місце — проект перетворення закинутого цеху на арт-платформу "Турбіна", а двору цеху – на "Urban Сад" в Херсоні.
Відзнаки також отримали п’ять проектів, автори яких також можуть поїхати до Німеччини, серед них:
- освітній проект "Харківська архітектурна школа",
- проект реконструкції Контрактової площі в Києві "Київська вітальня",
- проект покращення дворів з Івано-Франківська "Фестиваль франківських дворів",
- проект облаштування парку в промислових районах Харкова "РазомПарк",
- проект львівських урбаністів "Спільнокошт озеленення", у межах якого в місті висадили близько 200 дерев.
Довідка SQ. Вперше конкурс на Лейпцизьку премію відбувся у 2016 році. Заявки на участь в ньому подали 43 українські міста із 95 проектами. Переміг тоді львівський проект "Майстерня міста". Конкурс має на меті підтримку сталого розвитку міст, їх районів та громадських міських просторів та покращення співпраці між міськими адміністраціями, політичними гравцями, науковими колами та громадянським суспільством і містянами.
Во Львове на конкурсе "Лейпцигской премии интегрированного городского развития в Украине" выбрали лучшие урбанистические проекты, авторы которых поедут в Германию перенимать опыт городского планирования. Об этом сообщает издание
Основными критериями выбора победителей были партиципации - привлечение жителей к городским инициативам, экологическая сбалансированность и креативность. Победители получат по 10 000 евро премии. Также авторы могут поехать в Германию для знакомства с опытом городского планирования.
Победил проект из Одессы "Изменяя места", в рамках которого в городе обустраивают общественные пространства.
На втором месте - проект реконструкции центральной площади в городе Ильинцы Винницкой области, где на месте памятника Ленину обустроили общественное пространство.
Третье место - проект преобразования заброшенного цеха на арт-платформу "Турбина", а двора цеха - на "Urban Сад" в Херсоне.
Отличия также получили пять проектов, авторы которых также могут поехать в Германию, среди них:
- образовательный проект "Харьковская архитектурная школа",
- проект реконструкции Контрактовой площади в Киеве "Киевская гостиная",
- проект улучшения дворов из Ивано-Франковска "Фестиваль франковских дворов",
- проект обустройства парка в промышленных районах Харькова "РазомПарк",
- проект львовских урбанистов "Спильнокошт озеленения", в рамках которого в городе высадили около 200 деревьев.
Справка SQ. Впервые конкурс на Лейпцигскую премию состоялся в 2016 году. Заявки на участие в нем подали 43 украинские города с 95 проектами. Победил тогда львовский проект "Мастерская города". Конкурс имеет целью поддержку устойчивого развития городов, их районов и общественных городских пространств и улучшения сотрудничества между городскими администрациями, политическими игроками, научными кругами и гражданским обществом и горожанами.