STATUS QUO

ботулизм, заболели

На Львівщині зареєстровано п'ять випадків ботулізму

За поточний рік у Львівській  області зареєстровані 5 випадків ботулізму, пов’язані з вживанням м’ясних консервів домашнього приготування, а також копченою рибою, оселедцем соленим підкопченим. Двоє з захворілих й досі лікуються в обласній інфекційній лікарні. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби у Львівській області.

За поточний рік у Львівській  області зареєстровані 5 випадків ботулізму (Жидачівський, Жовківський, Буський райони, м.Львів), пов’язані з вживанням м’ясних консервів домашнього приготування (паштет свинячий, тушонка свиняча), а також копченою рибою, соленим підкопченим оселедцем. Двоє захворілих у теперішній час знаходяться на стаціонарному лікуванні в КЗ ЛОР "Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня".

З метою недопущення епідемічних ускладнень в області, які пов’язані з споживанням небезпечних в епідемічному відношенні харчових продуктів, населенню необхідно пам’ятати про заборону купувати в місцях стихійної торгівлі та на агропродовольчих ринках м’ясних та рибних продуктів домашнього виготовлення, в т.ч. герметично закритих в банки. Не слід купувати та споживати м’ясні та рибні продукти невідомого походження на агропродовольчих ринках, в місцях стихійної торгівлі, які реалізуються невідомими особами з порушеннями: без відповідних товаросупровідних документів, з землі, без дотримання належних температурних умов.


За текущий год в Львовской области зарегистрированы 5 случаев ботулизма, связанные с употреблением мясных консервов домашнего приготовления, а также копченой рыбой, селедкой соленым подкопченным. Двое из заболевших до сих пор лечатся в областной инфекционной больнице. Об этом сообщает пресс-служба Держпродспоживслужбы во Львовской области.

За текущий год в Львовской области зарегистрированы 5 случаев ботулизма (Стрыйский, Жовковский, Бусский районы, Львов), связанные с употреблением мясных консервов домашнего приготовления (паштет свиной, тушенка свиная), а также копченой рыбой, соленой подкопченной селедкой. Двое заболевших в настоящее время находятся на стационарном лечении в КЗ ЛОР "Львовская областная инфекционная клиническая больница".

С целью недопущения эпидемических осложнений в области, связанных с потреблением опасных в эпидемическом отношении продуктов питания, населению необходимо помнить о запрете покупать в местах стихийной торговли и на агропродовольственных рынках мясных и рыбных продуктов домашнего изготовления, в т.ч . герметично закрытых в банки. Не следует покупать и потреблять мясные и рыбные продукты неизвестного происхождения на агропродовольственных рынках, в местах стихийной торговли, которые реализуются неизвестными лицами с нарушениями без соответствующих товаросопроводительных документов, с земли, без соблюдения надлежащих температурных условий.

Автор: Тетяна Костенко