стела, монумент Славы, демонтаж, видео

У Львові демонтували аварійну 30-метрову стелу монумента Слави. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Гостро аварійну 30-метрову стелу монумента Слави, що на вул. Стрийській у Львові, демонтували в ніч на 3 березня. Попередні підготовчі роботи тривали близько місяця, а, власне, роботи з демонтажу — 3 ночі. Як пояснив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, така тривалість обумовлена міцністю самої стели, а пора доби — необхідністю убезпечити територію від непередбачених обставин, які могли виникнути під час демонтажу.

"Торік ми отримали висновок щодо обстеження цілого комплексу, та виявили, що 30-метрова стела — в аварійному стані. Завдяки дослідженням, зрозуміли, яким чином потрібно вирішити цю проблему, — розповідає Андрій Москаленко. — На початку року ми підписали угоду з компанією на виконання цих робіт. Перша стадія — зняття горельєфів, які ми передали в музей „Територія терору“, друга — зняття мармурових плит, і третя — демонтаж самої стели, яка складається з бетону та металу. Ці роботи виконували впродовж трьох днів, і завершили в ніч на 3 березня".

За словами заступника міського голови, наступними кроками буде подрібнення стели на менші частини, після чого — вивезення її з території та обстеження простору щодо фактів руйнації. Опісля — буде оголошено архітектурний конкурс на майбутній вигляд простору, що охоплюватиме й транспортну розв’язку та частину Стрийського парку. Однією з ідей, за словами Андрія Москаленка, є облаштування там місця патріотичного вшанування, про що зазначать в умовах конкурсу.

Відео опублікувало видання "Варта - Галицькі новини"


Во Львове демонтировали аварийную 30-метровую стелу памятника Славы. Об этом сообщает пресс-служба Львовского городского совета.

Остро аварийную 30-метровую стелу монумента Славы на ул. Стрыйской во Львове, демонтировали в ночь на 3 марта. Предыдущие подготовительные работы продолжались около месяца, а, собственно, работы по демонтажу - 3 ночи. Как пояснил заместитель городского головы Львова по вопросам развития Андрей Москаленко, такая продолжительность обусловлена ​​прочностью самой стелы, а время суток - необходимостью обезопасить территорию от непредвиденных обстоятельств, которые могли возникнуть во время демонтажа.

"В прошлом году мы получили заключение по обследованию целого комплекса, и обнаружили, что 30-метровая стела - в аварийном состоянии. Благодаря исследованиям, поняли, каким образом нужно решить эту проблему, - рассказывает Андрей Москаленко. - В начале года мы подписали соглашение с компанией на выполнение этих работ. Первая стадия - снятие горельефов, которые мы передали в музей "Территория террора", вторая - снятие мраморных плит, и третья - демонтаж самой стелы, которая состоит из бетона и металла. Эти работы выполняли в течение трех дней, завершили в ночь на 3 марта".

По словам заместителя городского головы, следующими шагами будет измельчения стелы на меньшие части, после чего - вывоз ее с территории и обследование пространства по фактам разрушения. После - будет объявлен архитектурный конкурс на будущий вид пространства, охватывающего и транспортную развязку, и часть Стрыйского парка. Одной из идей, по словам Андрея Москаленко, является обустройство там места патриотического чествования, о чем укажут в условиях конкурса.

Видео опубликовало издание "Варта - галицкие новости".