Офіцер оперативного резерву окремої десантно-штурмової бригади зі Львова створює фільм про українців в Антарктиці. Про це
Журналіст та боєць-доброволець АТО львів’янин Андрій Мочурад, який упродовж останніх декількох місяців здійснював мандрівку до Антарктиди разом із бойовим побратимом Віктором-Миколою Гаврилюком, нарешті висадився на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова, де розташована єдина українська антарктична наукова станція "Академік Вернадський".
Мета їх перебування на шостому континенті – створення документального фільму про роботу українських науковців в Антарктиці, а також – написання книги про тривалу мандрівку через пів планети до її східного полюса. Під час зв’язку Андрій Мочурад повідомив, що у доробку документального кінопроекту вже з’явились перші відзняті сюжети. З його слів, місяць тому на станцію прибула чергова сезонна експедиція у складі 26 науковців. 23 дослідники прибули основним шляхом, через чилійський порт Пунта Аренас, протоку Дрейка та острів Кінг Джордж, до чилійської станції "Едуардо Фрей". Там експедиція відбирала зразки разом з чилійськими колегам, та завантажила чимало обладнання, яке зберігалось тут з грудня минулого року, коли міцна морська крига не дозволила судну дійти до "Вернадського".
"Наразі, у приміщеннях станції трохи тіснувато, – зазначив Андрій Мочурад. – Адже "Вернадський" розраховано на трохи менше число мешканців, проте всі розмістилися і вже приступили до роботи, яка завдяки полярному дню триває майже цілодобово. Полярні дослідники здійснюють метеорологічні дослідження. В океані спостерігали декілька десятків китів-горбачів. А ми, зокрема, фіксуємо на фото та відео повсякденне життя і роботу наших земляків. Крім того, виконуємо ще одну місію: ми привезли до Антарктиди прапори бойових бригад Збройних Сил України".
Зі слів Андрія, учасники експедиції схвально оцінили та підтримали його ініціативу. Зокрема, під час морського походу до станції він зробив світлину із прапором 10-ї окремої морської авіаційної бригади на знак поваги до 5-ї річниці подвигу морських пілотів. Адже 3 березня 2014 року, під час окупації Росією Криму, особовий склад бригади в режимі радіомовчання, ризикуючи заблукати у хмарах та не попередивши вище командування, евакуювали авіаційну техніку на материк: вертольоти й літаки перекинули на військовий аеродром під Миколаєвом. На летовищі у Криму тоді залишилися тільки несправні машини.
Інша світлина – із прапором рідної для Андрія 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України.
Андрій і надалі повідомлятиме про хід експедиції.
Офицер оперативного резерва отдельной десантно-штурмовой бригады из Львова создает фильм об украинцам в Антарктике. Об этом сообщает Медиа-центр МОУ Львов.
Журналист и боец-доброволец АТО львовянин Андрей Мочурад, который на протяжении последних нескольких месяцев осуществлял путешествие в Антарктиду вместе с боевым побратимом Виктором-Николаем Гаврилюком, наконец высадился на мысе Марина острова Галиндез в 7 км от западного побережья Антарктического полуострова, где расположена единственная украинская антарктическая научная станция "Академик Вернадский".
Цель их пребывания на шестом континенте - создание документального фильма о работе украинских ученых в Антарктике, а также - написание книги о длительном путешествии через пол планеты к ее восточному полюсу. Во время связи Андрей Мочурад сообщил, что в активе документального кинопроекта уже появились первые отснятые сюжеты. По его словам, месяц назад на станцию прибыла очередная сезонная экспедиция в составе 26 ученых. 23 исследователи прибыли основным путем, через чилийский порт Пунта Аренас, пролив Дрейка и остров Кинг-Джордж, на чилийскую станцию "Эдуардо Фрей". Там экспедиция отбирала образцы вместе с чилийскими коллегам и загрузила много оборудования, которое хранилось здесь с декабря прошлого года, когда крепкий морской лед не позволил судну дойти до "Вернадского".
"Сейчас в помещениях станции немного тесновато, - отметил Андрей Мочурад. – Ведь "Вернадский" рассчитан на несколько меньшее число жителей, однако все разместились и уже приступили к работе, которая благодаря полярному дню продолжается почти круглосуточно. Полярные исследователи осуществляют метеорологические исследования. В океане наблюдали несколько десятков китов-горбачей. А мы, в частности, фиксируем на фото и видео повседневную жизнь и работу наших земляков. Кроме того, выполняем еще одну миссию: мы привезли в Антарктиду флаги боевых бригад Вооруженных Сил Украин".
По словам Андрея, участники экспедиции одобрили и поддержали его инициативу. В частности, во время морского похода к станции он сделал фотографию с флагом 10-й отдельной морской авиационной бригады в знак уважения к 5-й годовщине подвига морских пилотов. Ведь 3 марта 2014, во время оккупации Россией Крыма, личный состав бригады в режиме радиомолчания, рискуя заблудиться в облаках и не предупредив высшее командование, эвакуировал авиационную технику на материк: вертолеты и самолеты перебросили на военный аэродром под Николаевом. В аэропорту в Крыму тогда остались только неисправные машины.
Другая фотография - с флагом родной для Андрея 80-й отдельной десантно-штурмовой бригады ДШВ ВС Украины.
Андрей и в дальнейшем будет сообщать о ходе экспедиции.