З наступного понеділка, 5 червня, у Львові розпочнуть тестувати систему оплати проїзду в громадському транспорті через е-квиток. Тестування відбуватиметься в комунальних автобусах №1А, 3А та №10 і попередньо триватиме до 30 червня. Про це розповіла заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк.

У 28-автобусах цих трьох маршрутів пасажири зможуть оплачувати проїзд за допомогою банківської картки або мобільного телефону з NFS через Google Pay чи Apple Pay. Також залишається можливість оплатити готівкою у водія. Однак, такі оплати теж будуть обліковуватися і водій видаватиме пасажиру видрукуваний одноразовий квиток.

На етапі тестування тариф за проїзд залишається на рівні 15 грн – при всіх способах оплати.

Заступниця міського голови Ірина Маруняк додала, що в період тестування на вказаних маршрутах працюватимуть контролери. Однак, на цьому етапі вони не штрафуватимуть пасажирів, а виконуватимуть просвітницьку роботу і допомагатимуть пасажирам.

«На час тестування контролери проводитимуть роз’яснювальну роботу, щоб люди навчилися правильно валідувати проїзд, а водії —  видавати квитки. Дуже важливо пройти це тестування, щоб ми побачили як працює система, як відбувається валідація, як працюють водії. І, якщо будуть невеличкі недоліки, - щоб ми їх оперативно усунули і рухалися далі. І дуже важливо, аби всі пільговики, учні та студенти отримали свої транспортні картки», - зазначила Ірина Маруняк.

Відтак, усіх, хто має право на пільговий проїзд у громадському транспорті, але ще не  оформив ЛеоКарт, просять не зволікати та подавати документи. 

Зокрема, якнайшвидше подавати документи для отримання студентських ЛеоКарт наполегливо просять і студентів. До слова, на час тестування студентські ЛеоКарт в автобусах не діятимуть.

На сьогодні пільгові транспортні картки отримали 172 тис. осіб, з них - 30 тис. учнів та 1,3 тис. студентів.