Для захисту первоцвітів Державна екологічна інспекціяу Львівській області розпочала акцію «Первоцвіт – 2024». Про це повідомила пресслужба Лільвська ОВА.

Ініціатива спрямована на протидію незаконному вилученню первоцвітів з природного середовища.

«Традиційно закликаємо жителів нашої області не зривати, а ще більш важливо – не купувати первоцвіти. Кожен з нас може доєднатися до збереження провісників, дозволяючи їм квітнути та вражати нас своєю красою. Давайте діяти разом, дотримуючись екологічно відповідальних підходів та залишаючи ці прекрасні рослини недоторканими в їхньому природному середовищі!», – закликає т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Оксана Війтик.

Ранньоквітучі рослини, які занесені до Червоної книги України: всі види сон-трави, підсніжник звичайний, тюльпан дібровний, проліска сибірська, горицвіт весняний, первоцвіт дрібний, шафран сітчастий.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн (ч.1 статті 88-1).

Водночас за ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 1700 грн до 3655 грн з конфіскацією об'єктів рослинного світу (ч.2 статті 88-1 КУпАП).