У пробах води, взятих на 7 водопровідних насосних станціях Львова, виявили значне перевищення гранично-допустимої концентрації загальної жорсткості і заліза. Про це засвідчили результати масштабного дослідження питної води, яке у квітні провели фахівці Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Лабораторно досліджувалися проби води, відібраної зі 112 контрольних точок централізованих водопроводів міст і селищ області. У Львові її відібрали з 31 точки контролю шести водопровідно-насосних станцій МКП “Львівводоканал” — “Збоїща”, “Кривчиці”, “Довга”, “Винники”, “Сихів”, “Північна”. Всього у квітні дослідили 227 проб води. Дослідження проводились за окремими специфічними санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками, зокрема, органолептичними показниками, залізом, жорсткістю, нітратами, аміаком, залишковим вільним та зв’язаним хлором.

За результатами експертизи були виявлені такі порушення санітарних норм:

У пробах води зі шести насосних станцій Львова (Збоїща, Кривчиці, Довга, Винники, Сихів, Північна) зафіксували перевищення норми загальної жорсткості (у 1,2-1,3) і заліза (в 1,5 раза). Відхилення від нормативних показників заліза також виявили на вулицях Дубнівській, 32, Брюховицькій, 99, Мечнікова, 10. Там перевищення склало від 1,2 до 4,8 раза. На Китайській, 12, Пасічній, 98а-б, Дж.Вашингтона, 13, Мечнікова, 10 і у Винниках на вулиці Галицькій, 111 перевищення рівня загальної жорсткості — 1.1-1,4 раза.

У Щирці, селі Семенівка, а також в Жидачеві концентрації загальної жорсткості перевищили норму в 1,4 раза.

Приблизно таке ж перевищення цього показнику в Перемишлянах і Бібрці — 1,2-1,4 раза.

Найгірша ситуація з якістю питної води - у Великих Мостах. Там у контрольній точці на вулиці Львівській, 25 перевищення гранично-допустимої концентрації заліза склало 5,7 раза, забарвленості — у 1,2, амонію — вдвічі, а також було спостерігалося бактеріальне забруднення у вигляді загальних коліформ, що не допускається чинними санітарними нормами і свідчить про забруднення води фекаліями.