Триває голосування за Європейське дерево року 2024. Від України є кандидат - дуб в селі Верин Львівської області. Про це повідомила ексочільниця управління екології ЛМР Олександра Сладкова.

Як йдеться на сайті конкурсу, це найстаріше дерево Львівщини, яке прижилося на території місцевої церкви Михаїла у селі Верин. У 1984 році старому дубу надали статус ботанічної пам'ятки. Дерево має кілька дупел, одне з яких настільки велике, що нагадує печеру.

Існує легенда, що під час Другої світової війни в дуплі сидів снайпер і заважав налагодити переправу через Дністер.  У 1917 році у Верині була школа Українських січових стрільців. Вояки увічнили старе дерево на фото, яке згодом використали як зображення для поштової листівки.

Конкурс досі триває, проголосувати можна за посиланням.

Європейський конкурс «Дерево року» був започаткований у 2011 році. Він був натхненний популярним конкурсом «Дерево року», який вже багато років організовує в Чеській Республіці Чеський фонд екологічного партнерства. Щороку в лютому Асоціація екологічного партнерства (EPA) організовує онлайн-голосування за Європейське дерево року. Перше європейське голосування було організоване у 2011 році. З того часу кількість країн, що беруть участь у конкурсі, зросла з 5 до 16.