Стан здоров’я насамперед залежить від того, що людина вживає в їжу. Різні нездужання, причину яких нерідко складно встановити, можуть бути результатом регулярного вживання продуктів, що містять небезпечні речовини у великій кількості. Сучасні діагностичні інструменти, що дають можливість оперативно провести аналіз ґрунту та води, допоможуть уникнути небажаних наслідків.

Підступний хлор

Не всі знають, яку небезпеку таїть хлорована вода. Хоча хлор уже понад 150 років використовується як засіб для дезінфекції, зокрема для знезараження води, у разі перевищення допустимих норм ця речовина токсична для людини і тварин. За умови постійного вживання сильно хлорованої питної води та продуктів, вироблених із її застосуванням, а також у разі вдихання парів хлору з часом розвиваються алергічні реакції та серйозні захворювання внутрішніх органів. Що можна й потрібно зробити, щоб їм запобігти?

Ви можете контролювати якість продуктів та води, використовуючи для цього швидкі тести і набори для аналізу. Експрес-діагностика дає можливість самостійно, у домашніх умовах провести дослідження, яке допоможе виявити наявність небезпечних компонентів і навіть визначити їхню концентрацію. Великий вибір реактивів вітчизняного та зарубіжного виробництва представлено в інтернет-магазині NanoMarket.

Мал. https://nanomarket.ua/content/images/34/1800x1800l80bl0/smuzhki-testovi-na-khlor-do-5-ppm-jtp-j-quant-chlorine-5-66384473870681.webp

Що ще перевірити?

Тим, хто займається домашнім землеробством і вирощує овочі, ягоди та фрукти, також варто знати, що полив невідстояною водою з великим вмістом хлору пригнічує молоді рослини. Щоб підвищити шанси на гарний урожай, рекомендується періодично проводити агрохімічний аналіз ґрунту, який можна зробити, наприклад, за допомогою тестових наборів українського бренду Yochem.

Проте, крім отруйних речовин, до яких належить хлор, небезпеку для людини становлять і корисні мікроелементи, такі як мідь. Нагадаємо, що вона бере участь в утворенні гемоглобіну. Однак надлишок солей міді загрожує захворюваннями печінки та нирок, руйнуванням зубів, різними шкірними хворобами. Надмірний вміст міді спостерігається в зонах, де видобувають метали, працюють деревообробні підприємства поблизу шахт, а також на полігонах зі сміттям. Мідь виділяється у воду й осідає у верхніх шарах землі, а виявити її допомагає аналіз проб ґрунту та води. У каталозі NanoMarket можна вибрати й замовити тестові смужки для визначення рівня міді та набір для визначення ключових параметрів ґрунту (калію, фосфору, азоту).