Остеохондроз — це дегенеративний процес у міжхребцевих дисках, який призводить до їх сплющування, ущільнення та руйнування. Це захворювання може виникати і в молодому віці через ряд несприятливих життєвих факторів. Лікування цієї патології потрібно починати якнайшвидше, тому що руйнування дисків — це повільно прогресуючий процес, який триватиме до повної втрати ними функціональної здатності. Основний напрямок терапії — це підтримка метаболізму хряща, який не отримує харчування та поступово деградує. Для цього використовуються хондропротектори (зокрема Мукосат), які дозволяють продовжити життя пошкодженому хрящу.
Причини виникнення остеохондрозу
Для його формування найчастіше потрібно кілька провокуючих факторів:
- Довге перебування у сидячому положенні. Коли людина сидить, її хребет постійно піддається вертикальному навантаженню. Диски під тиском хребців сплющуються і втрачають свою еластичність, через що при подальших спробах руху з'являється виражений дискомфорт.
- Фізичні навантаження. Найбільш згубний ефект має підйом важких речей і спортивних снарядів великої ваги. Це теж підвищує вертикальне навантаження, тому в групі ризику знаходяться спортсмени-важковаговики.
- Травми. Через травматичне ураження може страждати трофіка тканин, внаслідок чого пошкоджений диск починає руйнуватися.
- Надмірна маса тіла. Люди з ожирінням також часто страждають на остеохондроз, який виникає через постійне зайве навантаження на хребетний стовп.
- Сколіоз, кіфоз та гіперлордоз. У місцях неприродного здавлення дисків порушується їхнє харчування, через що вони поступово ушкоджуються та руйнуються.
Незалежно від причини необхідно розпочинати лікування якнайшвидше. Воно включає анальгетики, міорелаксанти (щоб розслабити спазмовані м'язи) та хондропротектори (щоб відновити живлення пошкодженої хрящової тканини). Сколіоз підлягає виправленню шляхом використання спеціальних витяжних та фіксувальних систем. Значну частину терапії становить зміна стилю життя.
Профілактика розвитку дистрофії диска
Щоб досягти максимальної ефективності від застосовуваного лікування та не допустити повторних епізодів розвитку остеохондрозу, необхідно виконувати низку профілактичних заходів:
- підтримувати вагу в межах норми згідно з ІМТ (це питання необхідно обговорити з дієтологом та ендокринологом);
- нормувати фізичні навантаження, не підіймати важкі предмети, відмовитися від важкої атлетики;
- обмежити час сидячої роботи;
- обов'язково внести у розпорядок дня легку фізичну активність;
- вчасно звертатися до лікаря для лікування хвороб опорно-рухового апарату, що виникають.
Ці дії допоможуть вам пролонгувати анатомічну цілісність хребетного стовпа і значно знизять ризики розвитку хвороб (за умови стабільного виконання).
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я