kak-otuchit-sobaku-gavkat.jpg

Рано чи пізно кожен власник чотирилапого друга стикається з його неконтрольованим, тривалим гавканням. Така поведінка вихованця приносить багато негативних емоцій: безсонні ночі, головний біль, зауваження від сусідів, підвищена дратівливість тощо. У такому випадку потрібно з’ясувати, чому собака постійно гавкає. Усунення причини дозволить ефективно вирішити проблему.

Основні причини виникнення гавкання собаки

Тваринки не гавкають просто так, без приводу. Безконтрольне на погляд людини гавкання завжди є наслідком, який може мати такі причини:

  1. Захист території. Собака починає гавкати, коли відчуває та бачить незнайому людину чи тварину на своїй території. У міру наближення загрози гавкіт часто стає гучнішим. Собака виглядає настороженим та агресивно налаштованим.
  2. Тривога або страх. Деякі собаки починають гавкати на появу будь-якого шуму чи об’єкту, який викликає у них відчуття тривоги чи страху. 
  3. Нудьга або смуток. Собаки – компанійські та грайливі тваринки, для яких важлива комунікація. Пес, залишений один вдома на тривалий час, почне гавкати від смутку чи нудьги.
  4. Привітання або гра. Вихованці часто починають гавкати, коли вітають знайомих людей чи тварин. Зазвичай це щасливий гавкіт, який супроводжується радісним вилянням хвостом та інколи стрибками.
  5. Привернення уваги. Собаки починають гавкати, коли хочуть отримати чогось від господаря – вийти на прогулянку, отримати ласощі тощо.
  6. Тривога розлуки. Улюбленці з тривогою розлуки часто надмірно гавкають, коли їх залишають на самоті.

Постійний гавкіт може бути наслідком хвороби. Якщо пес не припиняє лаяти вночі або під час їжі, потрібно звернутися до ветеринара. На сервісі VETHUB, власники тварин мають можливість швидко знайти потрібного спеціаліста чи клініку у будь-якому районі. Якщо господарі з вихованцями знаходяться не в місті, то можна записатися на онлайн-консультацію до ветеринара.

Як відучити собаку від гавкання вдома

Є декілька ефективних способів, які дозволяють відучити собаку від гавкання на весь будинок:

  • спеціальні команди;
  • збільшення навантаження;
  • боротьба з маніпулятивною поведінкою.

До звичайних команд можна додати вказівки «Мовчати» або «Тихо». Для цього потрібно дати собаці погавкати пару хвилин за допомогою команди «Голос», а після обережно прикрити пащу вихованця та дати вказівку «Мовчати». Вправа повторюється щоденно з поступовим відмовлянням від ручних маніпуляцій.

Якщо собака лає від того, що йому приділяють недостатньо уваги чи немає куди подіти енергію, то вихованця варто довше вигулювати. До цього можна додати у програму прогулянок активні ігри на майданчиках. Якщо у пса немає проблем зі здоров’ям, йому приділяють багато уваги, але він постійно гавкає, щоб змусити господаря кинути справи та зайнятися ним, потрібно просто не реагувати на улюбленця. Зазвичай достатньо декількох «концертів» – тварина таким чином може перевіряти власника на міцність, а згодом перестає користуватися маніпуляцією гавкання.