Вулики - головний інструмент бджоляра. Звісно, після самої бджолиної сім’ї. Саме завдяки вуликам, бджолярі мають можливість займатись господарством, це не тільки прихисток та місце для збору меду. Вулик виконує усі можливі функції для сім’ї:

  • Місце, до бджоли зимують;
  • Там вони народжують нових бджіл;
  • У вулику вони повинні бути захищені;
  • У вулику вони будують своє «суспільство».

Тож дім для комах повинен бути не тільки якісним, але й функціональним. Завдяки розвитку прогресу, сьогодні кожен має змогу підібрати вулик, згідно своїх потреб та критеріїв.

Якісний вулик – не просто гарна домівка. Він здатен покращити якість життя комах та рою, загалом. Сьогодні, ринок пропонує багато різноманітних варіантів вуликів: від класики, до сучасних моделей з поліуретану. Яку з них обрати? Чим вони відрізняються?

Різновиди вуликів


Завдяки розвитку промисловості та новим сучасним матеріалам, бджоли отримали безліч варіантів вуликів.

Багатокорпусні моделі. Відрізняються тим, що мають функціональний корпус, котрий може нарощуватись, за рахунок додаткових відсіків. Моделі Дадан – найпоширеніший вид вуликів. Їх використовують і професіонали, і новачки у сфері бджільництва.

Є також і варіанти вуликів для проведення досліджень та нагляду за бджолиною сім’єю. Ці моделі використовують для демонстрації вуликів та життя комах на різноманітних ярмарках та виставах.

Рогатий вулик Паливоди. Ідеальний варіант не тільки для використання в домашніх умовах (власному господарстві), а ще й для організації промислової пасіки. Вулики такого типу зроблено із висушеної сосни. Такий матеріал забезпечує міцність та довговічність конструкції.

Вулики з пінополіуретану. Не новинка на ринку, але дуже вдала та популярна модель. Через те, що вулик зроблено із поліуретану, він більш довговічний, а ні ж дерев’яні моделі. Завдяки поліуретану в основі конструкції , вулики є більш екологічними. Вони не виділять хімічних речовин чи компонентів. Також. Вони не важать багато, що дає змогу транспортувати їх більш практично та швидко.

Вулики з пінополістиролу. Схожі на поліуретанові моделі, але конструкція простіша. Мають гарні показники теплопровідності, що забезпечує комфортний температурний режим для бджіл взимку і влітку.

Вулики лежаки. Найпоширеніші моделі. Прості в експлуатації та обслуговуванні. Можуть вмістити від 6 до 15 рамок. Єдиним мінусом є їх не компактність. Їх неможливо розібрати таким чином, щоб по приїзду на місце, швидко зібрати та запустити в експлуатацію.

Де придбати вулики для бджіл?

Якщо ви не знаєте, де купити товари для бджолярства, раді вас вітати у інтернет-магазині бджолярства "ПаркПлюс". Наша компанія вже багато років займається дистрибуцією товарів для бджолярства. Асортимент складається не тільки з вуликів та різноманітних інструментів для здобутку меду. У нас ви можете знайти професійний одяг бджоляра, придбати запчастини для вуликів, купити бджіл та ліки для ваших сімей.

Ми працюємо не тільки із європейськими партнерами, а й з українськими. Наша команда – не просто продає необхідні для бджолярів речі та приладдя. Ми працюємо заради розвитку бджільництва у країні. Ми за те, щоб кожен охочий мав доступ до якісного інвентарю.

Якщо, ви бажаєте все для бджільництва купити в Україні, то дзвоніть чи залишайте ваші питання в онлайн чаті. Наші адміністратори одразу вийдуть на зв’язок, як оброблять ваше замовлення. Також, ми відправляємо замовлення по всій території України.

Обирайте для ваших бджілок лише краще. Вони вам будуть вдячні.