Імунограма — це спеціальний лабораторний тест венозної крові, який оцінює стан імунної системи, її клітинну та гуморальну ланки (основних компонентів імунітету). Проведення дослідження в https://hemomedika.com.ua/lviv дозволяє отримати вірний результат аналізу без зайвого стресу.
Імунна система людського організму складається з мережі численних клітин, які взаємодіють між собою. Взаємодія можлива безпосередньо як між структурами системи, так і опосередковано через нейроендокринні механізми. Від ефективності такої взаємодії залежить здатність імунної системи протистояти чужорідним антигенам (білкам вірусів, бактерій, ракових клітин, алергенів) та адекватно визначати “чужинця”, не розцінюючи клітини власного організму, як чужорідні (наприклад, як це відбувається при аутоімунних захворюваннях).
Особливості дослідження імунограми
Забір венозної крові та подальше її дослідження неможливе без попередньої консультації лікаря, оцінки симптомів імунодефіциту, попередніх показників лабораторних обстежень.
До того ж саме лікар визначає покази до проведення імунограми та оцінює її результати саме в розрізі клінічної картини.
Цими показами можуть бути:
- часті та тривалі вірусні інфекції, які ускладнюються бактеріальним процесом;
- гострі отити, бактеріальні бронхіти чи пневмонії, які повторюються протягом року;
- рецидивуючі бактеріальні чи грибкові інфекції шкіри та слизових оболонок;
- тривала безпричинна лихоманка;
- виражені алергічні реакції;
- новоутворення;
- хіміотерапія чи трансплантація органу;
- тривале застосування ліків, які пригнічують імунну систему.
Оскільки 4-5 мл взятого біоматеріалу не можуть магічним чином створити повну картину про стан імунної системи. Проте поєднання результатів обстеження із симптомами мають важливу клінічну значущість у:
- діагностиці імунодефіцитів (вроджених або ж набутих) та прогнозуванні перебігу захворювання;
- оцінці основних показників клітинної (Т-лімфоцитів, В-лімфоцитів, NK-клітин, ЦІК) та гуморальної ланок (показники різних класів імуноглобулінів);
- ефективності лікування імунодефіцитів (наприклад, ВІЛ);
- моніторингу рівня клітин імунітету після трансплантації органів;
- важкості сепсису.
Що входить до дослідження?
Результат імунограми складається із 4 основних частин:
- Оцінка Т-клітинної системи імунітету — це визначення різних видів лейкоцитів, їхньої кількості та співвідношення (наприклад, CD3+, CD4+, CD8+, CD19+, CD45+, CD56+, імунорегуляторний індекс). Також, дослідження показників загального аналізу крові.
- Визначення В-лімфоцитів та імунних комплексів, які постійно циркулюють в організмі (ЦІК) https://hemomedika.com.ua/analyzes/immunology-panel-immunological-tests .
- Визначення рівня імуноглобулінів (IgA, IgF, IgA, IgG, IgM) — є показниками гострого інфекційного процесу, аутоімунної відповіді або ж сформованої імунної пам’яті після контакту зі збудником чи вакцинації.
- Оцінка системи фагоцитозу та фагоцитарних показників — клітин, які безпосередньо знешкоджують чужорідні білки, поглинаючи їх.
Зазвичай імунограма складається із 33 показників. Важливо, що рівень показників, який не перевищує нормальні значення більше, ніж на 30-40%, теж може бути в нормі. Саме тому важливе правило трактування імунограми: “Імунограму трактує лише фахівець!”
Що може вплинути на результат аналізу?
- Правильність результату імунограми залежить не лише від співробітників лабораторії, але і від підготовки пацієнта.
- Суттєво вплинути на показники аналізу може куріння, вживання алкоголю чи фізичні навантаження напередодні. Якщо ви отримуєте ліки, обов'язково повідомте про них.
- Намагайтесь не нервувати, адже це може негативно позначитися на відповідних показниках дослідження.
- Щоб зменшити вплив інших факторів, венозну кров краще здавати вранці натщесерце.
Яка ціна імунограми у Львові?
Вартість проведення імунологічного дослідження в лабораторії Гемо Медика повністю відповідає якості та не перевищує середні ціни у Львові. Ознайомитись із ними ви можете як на сторінці лабораторії, так і зателефонувавши за номером 0 800 102021.