Використання пасовиськ для вирощування крупного рогатого скоту – доцільне та вірне рішення, оскільки можна засіяти невелику територію травою та не турбуватися про постійну необхідність шукати і косити траву. Для полегшення організації процесу випасання тварин краще скористатися сучасним рішенням – застосувати електропастух Bastion. Давайте розберемося із тим, що це таке та як ним правильно користуватися.
З чого складається електропастух?
Електропастух – це електрична огорожа, яка дозволяє обмежити територію, на якій можуть пересуватися тварини, а також захищає їх від нападників. Основні складові електропастуха:
- генератор;
- шнури та проводи, які потрібні для проведення струму;
- ізолятори;
- стовбці;
- комплект для хвіртки;
- шест для заземлення, з’єднувачі;
- високовольтний кабель та додаткові елементи.
Принцип дії полягає у тому, що при торканні твариною землі та провідника огорожі, тварина отримає незначний удар струмом. Таким чином, власники господарств та ферм будуть точно впевненими, що тварини не втечуть із території, де випасаються. Важливо відзначити, що такі удари є абсолютно безпечними для тварин та не нашкодять їхньому здоров’ю. Однак, його робота дозволяє тварині випрацювати рефлекс, що не можна наближатися до забору. Відзначимо, що є декілька варіантів живлення електропастухів. Перший – використання напруги в 220 Вт, другий – живлення від батареї, та більш економне і сучасне – за допомогою сонячної батареї. Найбільш потужним вважається той, що працює від мережі.
Особливості встановлення електропастухів
Обов’язковою умовою, яку потрібно врахувати при встановленні пастухів, є різновид тварин, які будуть випасатися. Адже від їхнього зросту залежить висота огорожі, яка буде монтуватися. Наприклад, для випасу овець, електропастухи монтують з проміжками в 1.5-2 метрів між стовбцями, шнури із струмом встановлюють в 3 ряди.
Не дозволяється встановлювати електропастухи над траншеями чи ровами, оскільки це може призвести до втечі тварин. Також не варто облаштовувати пасовисько так, щоб між шнурами була велика дистанція між проволокою.
Починається монтаж із стовбців для хвіртки, далі встановлюється пружинний комплект, далі – хвіртка та ізолятори. Наступний етап – монтаж провідників та з’єднання ліній між собою. Дуже важливо обирати якісні провідники та з’єднувачі. Коли всі деталі будуть встановлені, підключається генератор.
Як бачимо, електропастухи – легке та доступне рішення для створення доступного та зручного пасовиська для свійських тварин.