Як заправляти кондиціонер фреоном?

Якщо кондиціонер змонтований правильно, а в процесі його виробництва використовувалися якісні запчастини, то фреон може циркулювати в ньому практично нескінченно довго. Так, через дифузію молекул газу можливі деякі втрати, але вони настільки незначні, що їх можна знехтувати. Але якщо в системі циркуляції з'являються дефекти, холодоагент починає крізь них стрімко витікати. І вам незабаром буде потрібно заправка кондиціонера фреоном з попереднім виявленням несправностей.

Чому витоки взагалі можуть траплятися?

Найчастіше це відбувається через різні помилки ще на етапі установки. Наприклад, через сильне згинання або неправильне розвальцювання в трубках можуть утворюватися мікротріщини. Той самий ефект дають і перетягнуті гайки. Або виникнення дефекту у клапані Шрадера. Або тріщини, які утворюються в трубах радіатора або зовнішнього блоку, за рахунок їхнього тертя між собою. Але значно частіше проблема полягає у гумових кільцях ущільнювачів.

Критерії того, що заправка потрібна

Вважається, що є три основні ознаки того, що в системі починає закінчуватися фреон. Це:

  • Зниження загальної ефективності роботи. Звичайно, кондиціонер може почати погано охолоджувати повітря і з інших причин, але нестача фреону – найчастіша з них.
  • Утворення інею або льоду на деяких елементах зовнішнього блоку. Наприклад, на штуцерах. Теж непряма ознака, але досить достовірна, оскільки однозначно вказує на необхідність перевірки.
  • Поява масляних підтікань. Зазвичай – у місцях з'єднання трубок або поблизу теплообмінника зовнішнього блоку. Наочна ознака того, що герметичність системи порушена, оскільки інших причин, чому може витікати робоче мастило – немає.

Однак мало зрозуміти, що витік є – потрібно виявити місце, де він знаходиться. І для цього застосовуються різні методи. Найпростіша – створення у системі трубок високого позитивного тиску. Це дозволяє виявляти місця витоку по звуку або, наприклад, по утворенню бульбашок у місці нанесення мильного розчину. Якщо цього недостатньо, використовують ультрафіолетове підсвічування, за допомогою якого значно простіше виявляти малі тріщини та різноманітні дефекти.

Але якщо виявити проблему можна і самотужки, то виправити її – значно складніше. Саме тому рекомендується викликати фахівців, які мають не тільки спорядження, необхідне для заправки кондиціонерів, але й усе, що потрібно для їх ремонту.

Що від вас буде потрібно?

Якщо ви вирішили, що таке явище, як заправити кондиціонер холодоагентом - це те, з чим ви впораєтеся самостійно, то від вас буде потрібне наступне.

  • Придбати потрібне обладнання. Тобто – балон з холодоагентом (краще R–410A, оскільки він і безпечний, і дозволяє проводити часткове заправлення), ключі для роботи зі штуцерами, систему труб, станцію заправки та манометр для визначення тиску в системі. Все це реально придбати приватній особі, проте коштує таке обладнання досить дорого. Ще деяких навичок використання вимагає.
  • Видалити із системи старий холодоагент. Це особливо актуально, якщо ви не знаєте, чим її раніше заправляли, оскільки різні марки змішувати не рекомендується.
  • Продути труби, щоб повністю їх просушити. Зазвичай при цьому використовується або перегріте повітря, або азот. Потрібно це для того, щоб усунути будь-яку рідину, яка могла потрапити всередину через мікротріщини.
  • Виявити розташування можливих дефектів та усунути їх. Про це ми вже говорили раніше.
  • Викачати повітря з системи, створивши негативний тиск. Тепер вона готова до заповнення холодоагентом.
  • Ввести потрібну кількість речовини в систему. Зазвичай воно вказується в інструкції з експлуатації. Розрахунок проводиться або за вагою, або за тиском. У першому випадку, поміщаєте балон з холодоагентом на ваги і слідкуйте за зміною ваги, у другому – відстежуєте показання манометра. Робочий тиск у системі також вказується в інструкції.
  • Від'єднати заправну станцію, закрутити всі з'єднання та увімкнути пристрій попрацювати хвилин 15 – за цей час стане зрозуміло, чи є витік чи ні.

Проблема в тому, що на кожному із цих етапів ви можете щось зробити не так. І помилку далеко не завжди можна знайти швидко. А коли вона стане помітною, виправляти її наслідки стане значно дорожче та складніше. Саме тому тим, хто хоче заощадити свій час, нерви та гроші, варто звертатися до професіоналів. Наприклад, у копанні SCU. Наші спеціалісти мають не лише найкраще обладнання, а й великий досвід роботи з різноманітними кліматичними пристроями. І навіть офіційний дозвіл працювати із продукцією від деяких іменитих брендів. При цьому ми не лише даємо гарантію на свої роботи, а й дотримуємося суворої звітності на випадок, якщо щось піде не так. У будь-якому випадку, наші клієнти не уходять від нас незадоволеними. Так що – звертайтесь! Чекаємо на Вас!

Джерело: https://scu.com.ua/ua/articles/kak-zapravity-kondicionera-freonom/