Блохи – небезпечні та малоприємні паразити, які живуть у шерсті тварин. Вони можуть не тільки викликати свербіж та почервоніння шкіри, але й бути переносниками небезпечних інфекцій. Якщо кіт «на вигулі», навіть просто на присадибній ділянці, його шерсть потребує постійної обробки інсектицидами. Хтось використовує спеціальні краплі на загривок, інші надягають на кота анти-блошиний нашийник, а комусь зручніше періодично мити кота спеціальним шампунем.
До речі, такий шампунь потрібний навіть домашнім кішкам, адже принести паразита на підошві взуття може і сам власник, і гості. Можна просто погладити бездомного кота і ось – домашній улюбленець уже почав свербіти.
Купівля анти-блошиного шампуню – раціональне рішення, тому розберемося, як його вибрати і на що звернути увагу.
Склад шампуню від бліх
Середньостатистичний шампунь для котів від бліх може містити такі компоненти:
- воду;
- пінисті речовини;
- олії та рослинні екстракти, а також синтетичні добавки, які покращують стан шерсті;
- ефірні олії (гвоздики, лаванди, цитронелли), які відлякують комах;
- власне, речовини-інсектициди, які знищують або «проганяють» бліх та руйнують їх личинки.
Також у складі можуть бути барвники і ароматизатори, але зазвичай у продажу зустрічаються прозорі суміші без різних запахів, адже котам цей «маркетинг» зайвий.
Щодо інсектицидної складової, то вона може бути на натуральній або синтетичній основі. Натуральні компоненти діють м'яко – підходять кошенятам, вагітним та літнім кішкам. Штучні не такі щадні, але й дія в них у рази ефективніша.
Шампунь від бліх: як це працює?
Коли блоха контактує з миючим засобом, до її організму потрапляють речовини, які порушують її життєвий цикл. Це може бути отрута, яка вбиває комах за пару секунд, а може бути і менш токсична речовина, яка повільно вбиває паразита, руйнуючи його організм або паралізуючи. Також «хімія» не дає визріти личинці та не дозволяє вийти з яйця новій особині.
Частину бліх ви побачите вже коли змиватимете шампунь з шерсті. Але деякі комахи залишаються на шкірі – їх потрібно вичесати відразу після того, як тварина обсохне.
А ефірні олії у складі шампуню продовжують діяти ще до 10 днів після купання. Якщо кіт на прогулянці зіткнеться з новими паразитами, вони не задивлятимуться на його шерсть, адже запах гвоздики, лаванди або полину їх злякає.
Як вибрати справді ефективний шампунь від бліх?
При виборі анти-блошиного шампуню для кішок завжди читайте етикетку. В інструкції має бути зазначено:
- Вікові обмеження. Далеко не вся котяча косметика підходить для кошенят або вагітних/годуючих кішок.
- Протипоказання. Вагітність, лактація, старість, ослаблений після операцій імунітет – це може бути серйозною перешкодою для використання шампуню.
- Ефективність. На шампуні може бути написано «лікувальний» – такий знищить або паралізує комах. А може бути позначка «профілактичний» – після миття запах шерсті буде відлякувати бліх. Якщо блохи вже є, вибирайте лікувальний варіант.
- Тип шерсті. Так, є шампунь для довгошерстих і короткошерстих кішок.
- Алергенні речовини у складі. Якщо ваш улюбленець має алергію на якісь компоненти, обов'язково перевірте склад на їх наявність.
Головне – вчасно виявити проблему. Легше боротися, коли бліх ще мало і набагато складніше, якщо ситуація занедбана. Якщо кіт свербить, гризе шерстку, огляньте його і, помітивши бліх, вирушайте за якісним і безпечним шампунем – в інтернет-магазин або ветеринарну аптеку.