Електричні сушарки допомагають швидко переробити врожай та зберегти в ньому максимум вітамінів. Щоб висушити яблука, виноград тощо на відкритому повітрі, потрібно кілька днів. У сушарці цей процес триватиме кілька годин. До того ж завдяки закритому способу сушіння на овочі та фрукти не лягає пил, ними не ласують комахи. Сушити можна за будь-якої погоди.

Ми дамо 5 порад про те, як вибрати сушарку для фруктів та овочів. Це допоможе знайти потрібну модель, яка впорається з урожаєм так, як вам це потрібно.

Виберіть тип та розташування нагрівального елемента

ТЕН

Нагрівальний елемент підігріває повітря, яке видаляє вологу з урожаю. Більшість дегідрататорів має вбудований вентилятор. Він ганяє нагріте повітря усередині приладу. Завдяки цьому процес сушіння відбувається швидко.

Простіші моделі не мають вентилятора, і процес висушування може затягнутися на пару діб.

ІЧ-нагрівач

Інфрачервона електросушарка працює за рахунок ІЧ-випромінювання. Воно проникає в м'якуш на 6–12 мм та впливає на його молекулярну структуру. Такий прилад працює за менших температур, ніж ТЕНовий (приблизно на 40-60 градусах). Овочі та фрукти після обробки зберігають гарний колір та максимум корисних речовин.

Нагрівальний елемент може бути розташований зверху або знизу. Останній варіант найпоширеніший. Тобто гаряче повітря йде знизу нагору, поступово остигаючи.

Визначтеся з кількістю піддонів

для грибів

Більшість сушарок мають 5 рівнів. Іноді їх менше - всього 3, але цього цілком вистачить для сушіння яблук та ін.

Деякі виробники вказують максимальний обсяг, тобто враховують висоту кожного піддону. Орієнтуватися на просвіти доцільно для сушіння цілих грибів, а також фруктів та ягід, наприклад, персиків, великих слив. При цьому сушарку для грибів бажано брати невисоку, щоб швидше висушити врожай.

Для приладів зі стандартною висотою піддонів ви все одно нарізатимете фрукти на обробній дошці. Частки повинні мати товщину макс. 1 см, а то й менше, розташовуватимуться вони в один шар – високі піддони тут ні до чого.

Є моделі електросушарок на 6 і більше ярусів. Але їм потрібна велика потужність двигуна. При цьому врожай на віддалених від нагрівача ярусах сушитиметься повільніше. Необхідно переставляти піддони місцями, щоб заготівля сохла рівномірно.

на обробній дошці

Підберіть відповідну потужність та температурний режим

 Електросушарки можуть мати різну потужність:

  • Моделі до 350 Вт підходять для тих, хто заготовляє фрукти та ягоди у невеликих кількостях. Для таких приладів потрібно не більше трьох ярусів.

  • Прилади на 350-600 Вт – універсальні сушарки для яблук та овочів. Вони можуть мати до 5 рівнів.

  • Сушарки на 600-1000 Вт призначені для швидкої переробки врожаю. Такі моделі можуть мати більше 5 рівнів. Прилади також підходять для м'яса та риби.

Щодо температури, то тут виробники пропонують кілька режимів. Для сушіння трав та винограду підходить різна температура. В інструкції (іноді на самому корпусі) буде вказано, яку температуру необхідно встановити.

Виберіть оптимальний тип керування

Більшість сушарок має механічне керування, що складається з кнопки вмикання/вимкнення та терморегулятора з кроком 5-10 С°. Цього достатньо, щоби висушити порцію врожаю. 

Електросушарки з електронним керуванням дозволяють точно встановити температуру, а також час роботи. Але не забувайте, що температура зверху і знизу відрізнятиметься, а значить, ступінь готовності на різних ярусах буде різним. Необхідно регулярно перевіряти фрукти та міняти піддони.

Є також електросушарки без терморегулятора. Все керування зводиться до увімкнення та вимкнення приладу. Такі моделі працюють в одному режимі, як правило, це лише сушарки для ягід та яблук.

для ягід

Визначте, чи потрібні вам додаткові опції

До них відносяться:

  • Таймер з автовимкненням. Сушіння може займати до 12 годин, і за цей час можна забути про прилад. Щоб уникнути пересушування та перегріву, можна вибрати модель з таймером.

  • Система подачі гарячого повітря на піддони. З нею повітря поступатиме рівномірно в кожен піддон, а не за залишковим принципом. Урожай у кожному рівні сохне в однаковому темпі.

  • Охолодження. Сушарка відключає нагрівальний елемент, після чого вентилятор починає ганяти охолоджене повітря. Це дозволить не пересушити продукти, зберегти в них вітаміни та остудити прилад. 

електросушарка

Отже, ці прості поради допоможуть вам вибрати сушарку для овочів та фруктів та забезпечити сім'ю корисними вітамінами на всю зиму. Якщо залишилися питання, звертайтесь на сайт https://upvote.com.ua/