IT-галузь в наш час розвивається дуже стрімко. Створюються нові інноваційні проекти, технології. При цьому потрібно юридично грамотно побудувати взаємовідносини з контрагентами, персоналом, покупцями продуктів та послуг. Відтак корисно буде дізнатись, що таке драфт договору і яке він має важливе значення.
Які типи договорів є в IT-індустрії
Є декілька категорій угод, які зустрічаються найчастіше. Серед них:
- публічна оферта, яка розміщується на сайті і поширюється на необмежене коло осіб;
- договір про надання різних послуг замовникам;
- трудовий договір.
Кожен з перелічених документів має свої особливості та правові тонкощі. Відтак без участі юриста не обійтися. Окрім того є моменти, які властиві саме IT (захист інтелектуальної власності, розповсюдження програм тощо).
Про драфт
Іншими словами – це проект договору, його початковий або чорновий варіант. Він готується на основі набору вихідних даних, які надає замовник. До такої інформації можуть відноситись відомості про контрагента, зміст майбутніх взаємовідносин, вартість продукту (послуг), порядок розрахунків тощо.
На підставі отриманих відомостей юрист готує орієнтовний варіант угоди. Акцент робиться на максимальному захисті інтересів клієнта та дотриманні норм законодавства.
Після цього текст підлягає узгодженню з замовником. За необхідності туди вносяться необхідні правки. Таким чином створюється фінішний варіант договору.
Але трапляється і так, що після знайомства з ним інша сторона може надати власні зауваження або пропозиції. Тому завданням юриста є пошук компромісу, який влаштує усі сторони з огляду на баланс інтересів.
Чому треба звертатись за допомогою до фахівців
Можна навести декілька переконливих аргументів. Перш за все помилки при складанні договору нерідко тягнуть за собою відчутні фінансові втрати. Відтак важливо з самого початку передбачити та звести до мінімуму можливі ризики.
Інший аспект – слідування букві закону. При підготовці проекту договору враховуються усі чинні нормативні приписи. Окремо слід відзначити взаємовідносини з іноземними партнерами. У цьому випадку застосовується не тільки національне законодавство, але й норми міжнародного права.
В галузі IT зустрічаються і досить складні угоди на багатьох сторінках. На практиці самотужки їх підготувати вкрай важко. Тому важливо заручитися професійною юридичною підтримкою.