Промислова підлога потрібна в приміщеннях, де поверхня постійно піддається сильному впливу механічних навантажень, хімічних речовин, вібрацій та розповсюдженню статичної електрики. Жодне інше покриття не може витримати такі навантаження. До промислового покриття висувають ряд вимог, які обов’язково варто враховувати під час вибору:

  • правильний розподіл навантаження на поверхню;
  • дія масла та хімічних речовин;
  • вимоги до гігієнічності в приміщенні;
  • температура та вологість;
  • максимальне навантаження на поверхню.

Особливості промислової підлоги

Залежно від призначення приміщення можуть висувати додаткові вимоги. Наливна підлога є стійкою до дії абразивних частинок, тому не втрачає свого блиску з часом. Виключена реакція з лугами, кислотами, солями, що особливо важливо для виробництв хімічної, фармацевтичної, харчової промисловості та усіх сфер, де мають справу с хімічними речовинами. Стійкість до низьких і високих температур дозволяє експлуатувати покриття незалежно від наявності опалення в приміщенні та температурного режиму під час роботи.

Промислова підлога не боїться падіння важких предметів та не деформується під вагою обладнання. Вона може мати антиковзаючу поверхню, що знижує ризик травм під час робіт. Гладку поверхню легко прибирати. Якщо підлога встановлена в медичних закладах, де високі вимоги до гігієнічності, то мити її можна будь-якими дезінфікуючими засобами. Матеріали, які використовують для облаштування, мають властивість вирівнювати поверхню, усувати невеликі перепади.

Завдяки підвищеній міцності та стійкості наливну підлогу встановлюють в цехах харчової промисловості, лабораторіях, приміщеннях електронної промисловості, холодильних камерах, спортивних залах. Бетонні покриття без фінішної обробки облаштовують практично у всіх промислових приміщеннях, заводах різних сфер. Для забезпечення потрібних умов та довготривалої експлуатації використовують епоксидні або поліуретанові підлоги. Вони мають усі властивості, які вказані вище, тому найчастіше встановлюються.

Промислова підлога може мати різну товщину залежно від механічних навантажень, які вона має витримувати. Шар 0,2 до 0,5 мм потрібен для приміщень з невеликим навантаженням. Товщини 0,8 до 1,5 мм достатньо для середніх навантажень. Від 2 до 4 мм вистачить для середніх та високих навантажень. Для великих механічних навантажень потрібно облаштувати шар 6 мм.  Якщо потрібна максимально міцна поверхня крім основного складу використовують кварцовий пісок.