Суха шкіра — досить розповсюджена проблема сучасності. Вона виникає внаслідок нестачі вологи, через що її текстура змінюється і стає більш грубою. Розв’язати таку проблему можна завдяки особливому підходу, який передбачає низку заходів з догляду.
Особливості сухої шкіри та її основні типи
Сухій шкірі зазвичай не вистачає вологи, через що виникають грубі ділянки, які можуть лущитись. В деяких випадках до неприємних симптомів додається й свербіж. При сильній сухості шкіра може лущитись та кровоточити.
Серед основних проблем сухої шкіри можна виділити:
- контактний дерматит — виникає внаслідок потрапляння на шкіру алергену, який може викликати подразнення або алергічну реакцію (наприклад, контактний дерматит може розвиватись внаслідок контакту з миючими засобами, ліками тощо). Дерматит супроводжується сухістю, свербежем та почервонінням шкіри. В деяких випадках можуть з’являтися і шкірні висипи;
- екзема — досить розповсюджене шкірне захворювання, яке супроводжується появою червоних сухих та сверблячих ділянок шкіри. При важких формах шкіра може тріскатись. Найчастіше симптоми екземи погіршуються внаслідок стресу та дії зовнішніх подразників;
- себорейний дерматит — хронічний дерматоз, при якому з’являються сухі плями на шкіри, які можуть лущитись.
Загалом суха шкіра є досить поширеним явищем. Найчастіше схильність до неї мають люди, які живуть в сухому або холодному кліматі, часто працюють на вулиці, мають алергічні реакції. Також на сухість шкіри може впливати надмірне миття рук. Сухість шкіри супроводжується лущенням та свербінням. При надмірній сухості можуть з’являтися тріщини та больові відчуття.
Особливості лікування сухої шкіри
Щоб розв’язати проблему сухості шкіри, варто забезпечити їй достатній рівень гідратації та повернення вологи. Для цього слід використовувати спеціальні зволожуючі засоби, дія яких направлення на пом’якшення дерми та відновлення природного шкірного бар’єру. Ви можете застосовувати креми, лосьйони та олії, до складу яких входять пом’якшувачі, що заспокоюють та зволожують шкіру, а також зволожуючі інгредієнти (на кшталт гіалуронової кислоти). Обираючи засоби догляду за сухою шкірою, варто ретельно знайомитись зі складом. Важливо, щоб обраний лосьйон або крем не містив спирту та ароматизаторів.
Можливо, треба звернутись за допомогою до дерматолога. Для надзвичайно сухої шкіри лікар може призначити спеціальні препарати, що зменшують висипання та свербіж. Для додаткової терапії знадобляться спеціальні БАДи. Наприклад, гіалуронова кислота зменшує втрату вологи, зволожує шкіру та покращує її пружність. Існують й спеціальні універсальні добавки на кшталт комплексу для шкіри, нігтів і волосся від Solgar, до складу якого входять важливі поживні речовини для покращення стану дерми та відновлення її гідратації.
Важливо приділити достатню увагу правильному харчуванню. Варто обов’язково додати до раціону джерела жирних кислот Омега-3 (сардини, лосось, горіхи, насіння льону). Корисне й вживання овочів та фруктів. Найкраще відмовитись від рафінованого цукру та вуглеводів, адже вони можуть погіршувати стан шкіри.
Обов’язково слід забезпечити водний баланс в організмі. Гідратація має дуже важливе значення, адже достатня кількість води дозволяє зволожувати шкіру зсередини. Щодня слід випивати 2,5-3 літри води.
Методи профілактики сухості шкіри
Щоб уникнути сухості шкіри, варто дотримуватись певних звичок у догляді та загалом у способі життя. В першу чергу слід щодня застосовувати спеціальні зволожуючі засоби. Найкраще наносити їх після душу та вмивання. Варто надавати перевагу теплому душу (в жодному разі не слід занадто підвищувати температуру води), а також використовувати засоби, в яких відсутні агресивні компоненти (натомість краще обирати гелі для душу та вмивання з натуральними складовими).
Дуже важливо дотримуватися збалансованої дієти та пити достатню кількість води протягом дня. Слід приділити увагу рівню вологи у приміщенні (особливо в опалювальний період). Якщо показники є низькими, слід використовувати спеціальні зволожуючі пристрої. У разі виникнення проблем зі шкірою не відкладайте візит до спеціаліста на потім. Своєчасне звернення до дерматолога дозволить оперативно та ефективно розв’язати проблему сухості шкіри.