Відеоаналітика — це процес автоматичного аналізу відеопотоку для виявлення та визначення певних подій в просторовому і часовому вимірі. Системи відеоаналітики, що використовується в різних видах бізнесу, а також для безпеки, базуються на системах відеоспостереження, інтегрованих з безпековими системами або різноманітними датчиками, системами обліку тощо. Така інтеграція відбувається за допомогою спеціально розробленого програмного забезпечення, інтеграційних модулів, що здатні виконувати багато різноманітних функцій, від простих — таких, як детекція руху, виявлення задимлення протягом кількох секунд від моменту загорання, до складних функцій з використанням штучного інтелекту. Наприклад, це функція розпізнавання облич.
Як реалізується розпізнавання облич на практиці і де застосовується?
- Розпізнавання облич в скуд. Системи контролю і управління доступом використовують модулі розпізнавання облич для забезпечення санкціонованого доступу на об’єкт. Також це дозволяє відстежити в автоматичному режимі, наприклад, час перебування кожного працівника в офісі.
- Розпізнавання облич в рітейлі. Відеоаналітика з розпізнаванням облич в закладах роздрібної торгівлі використовується з подвійною метою: по-перше, з безпекових міркувань (відстеження осіб, раніше помічених на крадіжках), і по-друге, для збору маркетингових даних про віковий, гендерний склад клієнтів. Ця інформація є цінною для великих торговельних мереж і служить основою для побудови маркетингових стратегій.
- Розпізнавання облич в комплексних системах безпеки. Ця функція здебільшого використовується службами охорони громадських об’єктів. Дані відеоаналітики з розпізнаванням облич допомагають правоохоронним органам виявляти злочинців, запобігати порушенню правопорядку тощо.
Крім того, відеоаналітика здатна здійснювати підрахунок людей в кадрі, навіть у щільному людському потоці. Спеціальний інтеграційни модуль, розробений українською компанією INNI, можна налаштувати на видачу тривожного сигналу, у разі перевищення певної кількості людей в черзі або заданій зоні. У режимі реального часу система показує точну кількість людей в зоні моніторингу і час, проведений кожною людиною в цій зоні. Система визначає тільки людей, не враховуючи при підрахунку сторонні предмети, з точністю підрахунку понад 90%.
Також INNI впроваджує модулі розпізнавання номерних знаків автомобілів. Така функція виокристовується як для безпеки дорожнього руху, так і для потреб бізнесу, наприклад, для допуску санкціонованих транспортних засобів на територію підприємства, а також для контролю пересувань кожного транспортного засобу по території (час заїзду, завантаження-розвантаження транспорту, час виїзду, тощо). Модулі відеоаналітики дозволяють оперативно відфільтрувати відеофрагмент будь-якої події, оперативно виділити його з архіву і переглянути для встановлення ходу подій.