Людям з обмеженими можливостями доводиться несолодко. При цьому їхня доля частково можна полегшити, купивши для них якісну медтехніку .
В інвалідному візку людина зможе пересуватися по будинку та вулиці. Йому більше не доведеться цілодобово бути прикутим до ліжка. Навіть у ситуації, що склалася, деякі люди знаходять себе у спорті, танцях та інших заняттях. Це відволікає, налаштовує на позитивний лад, а в деяких випадках навіть призводить до стабілізації здоров'я та якнайшвидшого одужання.
Сьогодні у продажу представлено асортимент інвалідних крісел. Вони вирізняються призначенням, функціональністю, матеріалом виготовлення. Така різноманітність дозволяє кожній людині, яка потребує інвалідного візка, підібрати оптимальний варіант.
Основні типи засобів пересування для інвалідів
Товари для реабілітації хворих діляться на два типи:
- Крісла-каталки – пасивні засоби, які використовуються для людей, які не здатні керувати ними самостійно.
- Крісла-коляски – активні моделі, призначені для тих, хто повністю не втратив здатність самостійно виконувати деякі рухи.
Якщо в першому випадку не обійтися без супроводжуючого, то в другому людина отримує більше свободи і може вести активне життя, наскільки це дозволяє його здоров'я.
Як правильно вибрати інвалідне крісло
Купуючи медичну техніку , важливо врахувати вагу майбутнього користувача. Для людей із вагою понад 100 кг варто придбати модель із посиленим каркасом. Важливо звернути увагу на співвідношення ширини коляски та обсягу таза пацієнта. При неправильному підборі обладнання можуть виникнути додаткові проблеми з хребтом.
Важливими показниками при виборі є:
- характер захворювання;
- фізичні можливості;
- вік.
Так, для пацієнтів молодшого віку у продажу представлені інвалідні візки для дітей з дцп .
Мешканцям багатоквартирних будинків, не обладнаних пандусом, у яких часто ламається ліфт, для прогулянок на вулиці варто придбати максимально легкий засіб пересування. Воно має бути простим в управлінні та маневреним.
Купуючи активний інвалідний візок , зверніть увагу на можливість відкидання або зняття підлокітників. Це забезпечить зручність при пересадженні людини в крісло та на ліжко. Підніжка, що регулюється, дозволить надати ногам зручне положення, завдяки чому м'язи не будуть перенапружені.
Звичайно, крісло для пересування по дому буде відрізнятися від спортивної моделі вагою, габаритами, матеріалом, типом шин. Оптимально, якщо при виборі ви проконсультуєтеся з лікарем або представниками інтернет-магазину з продажу медичного обладнання Baldinelli.
Правила супроводу людей в інвалідному візку
Людині, що пересувається в каталці, має бути максимально комфортно. Везти його краще рівною дорогою, де можливість травмонебезпечних ситуацій зводиться до нуля. Важливо, щоб супроводжуючий періодично зупинявся для короткочасного відпочинку.
Якщо передні колеса прогулянкової інвалідної коляски потрапили до ямки, її не варто штовхати вперед. Такі поштовхи можуть порушити становище людини у кріслі і навіть спровокувати її падіння. Для подолання перешкоди крісло нахиляється назад, при цьому передні колеса піднімаються. Після подолання перешкоди автомобіль ставиться на всі 4 колеса. Те саме стосується і заїзду на бордюри.
При зупинці візок треба поставити на гальмо. Як правило, він знаходиться під сидінням. Якщо модель функціональна, її варто шукати на ручці для помічника.
Це не всі правила перевезення пацієнта в інвалідному візку. Вивчення всіх пунктів дозволить зробити прогулянки обох сторін максимально комфортними.