"Мокрий фасад" - це спосіб утеплення фасаду який отримав свою назву у зв'язку з виконанням під час роботи мокрих процесів та етапів (змішування сухих сумішей таких як клей для утеплення або для армування з водою).
Найпопулярнішим способом утеплення фасадів мокрим методом є утеплення під штукатурку, який відрізняється від інших тим, що фінішний шар буде штукатурка (переважно це декоративна штукатурка короїд або баранчик). Він підходить як для утеплення приватних будинків, так і квартир і має відмінні паропроникні і ударостійкі здібності. На сайті https://lufikalp.com.ua/uk/promuslovui-alpinism/ ви знайдете висококвалыфыкованих спеціалістів, які допоможуть підібрати технологію утеплення для вашого об'єкту.
Вибираємо теплоізоляцію
Для монтажу мокрого фасаду потрібно визначитися з утеплювачем, він повинен виконувати певні функції:
- буде не тільки захищати ваш будинок від несприятливої погоди, але й витримуватиме вітрові навантаження;
- утримувати на собі всі штукатурні шари;
- важлива щільність утеплювача, оскільки він має протистояти ударним навантаженням.
Найпопулярніші утеплювачі - це пінопласт і мінеральна вата і кожен з них має свої плюси і мінуси
Пінопласт легший, має такі ж теплоізоляційні властивості, вологостійкий зручний у роботі і дешевше ніж мінеральна вата, проте має і свої недоліки в порівнянні з мінеральною ватою. Основні недоліки пінопласту порівняно з мінеральною ватою є низька звукоізоляція, дуже слабка паропроникність та неможливість протистояти гризунам.
Багато хто вважає, що пінопласт горючий матеріал і частково вони мають рацію, тому що є пінопласт вагою від 6-7 кілограм на метр кубічний і він має низьку температуру плавлення, але якщо розглядати плити від 15 кг/м*3 і вище, то ймовірність загорітися даного матеріалу дуже низька. Тим більше є графітовий пінопласт (чорний із домішками графіту) та пінопласт негорючого класу НГ. Тому цей недолік можна уникнути правильним вибором матеріалу.
Основним недоліком мінеральної вати є її дорожнеча в порівнянні з пінопластом і погана вологостійкість. Важливо при виконанні утеплення мінеральною ватою не допустити попадання вологи до плит вати, так як вона вбирає її в себе і набухає при цьому псуються властивості. для цього потрібно ретельно герметизувати всі відливи та покривати фасад силіконовою фарбою, яка не пропустить вологу і захистить матеріал.