Війна – це завжди сльози, руйнування та тисячі смертей. Така подія впливає на психіку і може призвести до кризи у стосунках пари.
Як правило, на передову йдуть чоловіки, а жінки залишаються в тилу підтримувати економіку, займатися домашнім господарством та організовувати допомогу своїм захисникам у всіх можливих напрямках.
Відомий психолог для пари Алла Янсонс зазначає, що в цей період кожна людина зазнає бурхливої зміни емоцій, яку іноді важко контролювати. Суперечливі почуття сильно впливають на слабку стать. Розпач дружин, плач матерів та страх новоспечених наречених негативно позначається на емоційному стані чоловіків, що заважає йти до перемоги.
Будувати та підтримувати стосунки під час війни складніше. Але не варто вважати це нормою та пускати на самоплив, інакше може статися розлучення.
Тож як нам не втратити пристрасть, зберегти романтику та зміцнити почуття під час руйнівного політичного конфлікту?
Скажіть "СТОП" агресії
Найчастіше негатив виплескується на близьких людей. Поганий настрій швидко передається словом, жестом, ділом. Раз - і ланцюгова реакція роздратування та невдоволення почалася. "Перекидання" агресії один на одного призводить до скандалів. Коли ситуація в країні критична, треба намагатися не допускати навіть найменших сварок.
Тримайте страх при собі
Чим більше жінка каже чоловікові, що вона боїться, тим більше чоловік стає невпевненим та нервовим. На війні страшно всім, тому треба тримати себе в руках, не напружувати чоловіка своїми страхами, а навпаки, підтримувати його надихаючими словами.
Без вини винна
Трапляється, що жінки в тилу починають зазнавати докорів сумління з різних причин. Вона спить у теплому ліжку, а її коханий в окопі, вона їсть гарячий борщ, а воїн гризе сухпайок тощо. Почуття провини роздирає душу, виснажує психіку. Щоб не погіршити свій психічний стан, треба активно включатися в роботу, надавати допомогу нужденним, займатися спортом. Можна стати волонтером чи координатором громадських організацій.
Непотрібні закиди
Під час війни чоловікам важливі слова, які вселяють віру, надію. Навіть тим, хто не пішов на фронт. Важливо пам'ятати, що на першу чергу на передову йдуть професіонали. Ті, хто добре розуміється на інших сферах діяльності (логістиці, будівництві, виробництві) приносять багато користі в тилу. І тут слабка стать теж має величезний вплив на продуктивність чоловіків. Усього кілька щирих слів може мотивувати чоловіка, брата, батька, сина зробити неймовірне.
Жаль недоречний
«Бідося», «шкода», «нещасний» та інші подібні слова треба забути. Вони недоречні та руйнівні під час військових дій. У поводженні з воїнами будь-якого віку мають бути слова, що підкреслюють переваги чоловіка, його сильні риси характеру. Це надихає на подвиги.
Звичайний день
Не можна скасовувати звичні щоденні справи під час війни. Звичайне прибирання або прання, похід у тренажерний зал чи імплантація зубів, робота або навчання відволікають від поганих думок і не дають зануритися в нескінченні зведення новин. Повсякденність, дисципліна, стабільність у скрутний час добре рятують психіку. Коли захисник знає, що його сім'я продовжує справлятися з побутовими завданнями, підтримує затишок удома, навчається та розвивається, воювати легше.
Емоційна допомога
Не варто думати, що якщо чоловік – сильна стать, то йому не потрібна моральна підтримка. Вона завжди потрібна! Регулярні телефонні дзвінки (якщо дозволено), ніжні послання, тихі молитви, створені своїми руками милі дрібнички – будь-яке вираження кохання, вірності та віри справляють свій вплив. Надихнути, порадувати та підбадьорити партнера може кожна жінка.
Ти важливий!
Чоловікові, який захищає свій будинок, сім'ю, країну, необхідно постійно повідомляти про його важливість. Кожна його дія чи бездіяльність, слово чи мовчання під час війни є цінними. Те, що солдата люблять і чекають з нетерпінням удома, його мотивує та вселяє в нього впевненість у завтрашньому дні. Потрібно використовувати будь-яку можливість передати частинку кохання навіть на велику відстань.
Треба дбати один про одного не лише у складний період, а й у мирний час. Гармонійні стосунки – це коли довіряють, підтримують, цікавляться бажаннями, люблять душею та тілом. Не треба боятися виявляти почуття. Освідчуватися в коханні можна і потрібно робити це частіше, адже справжня серцева прихильність окриляє, допомагає перебороти страх і впоратися із внутрішнім вулканом емоцій.
Джерело: офіційний сайт психолога зі стосунків Алли Янсонс www.jansons.com.ua