На сьогоднішній день багато людей розпочинають займатися таким видом діяльності, як бджільнитцво, утримання і розведення бджіл. Для цього є різні  причини. Хтось хоче просто забезпечити свою родину та друзів медом, запилювати за допомогою бджіл сади та городи. А хтось хоче інвестувати кошти, розпочати власний бізнес, отримувати стабільний дохід, продаючи смачний та корисний мед.

Заняття бджолярством вимагає спеціальних знань. Перед тим, як купувати вулики, бджіл, інвентар необхідно вивчити, як бджоли живуть, чим харчуються, як себе поводять, яке житло для них найкраще. Також треба добре продумати, де облаштувати пасіку (місце має бути добре розчищене, рівне), в якому порядку виставити вулики, де облаштувати місце для зимування. Коли теорія вивчена, то можна приступати і до практики.

Розпочинати   бажано навесні.  За зимовий період варто провести всі необхідні приготування. Насамперед необхідно купити потрібний інвентар. Перш за все, це вулики та запчастини до них. Не забувати про власний захист: придбати димар із запобіжником від опіків та  захисний костюм пасічника. За бджолами доглядати допоможуть: ветеринарні препарати, поїлки та годівниця. Необхідно придбати рамки та вощина, куди бджоли будуть складати мед та пергу (квітковий пилок). До вибору вощини слід віднестися дуже відповідально. Її слід купувати напряму від виробника. Так ви будете впевнені в якості товару. Адже вощина повинна вироблятися тільки з натурального воску без домішок парафіну чи церезину.

Також потрібно купити інструмента для збору меду: захвати для рамок, матковловлювач, стамески, каток для навощювання та інвертар для перероблювання продуктів бджолярства: воскотопку і медогонку.

І, звичайно, необхідно придбати безпосередньо бджіл, маленьких трудівничок, які забезпечуватимуть вас медом на весь рік. Бджіл або бджолпакети краще купити за рекомендацією у перевірених пасічників. Найбільш розповсюджені в Україні породи карпатка та українська степова. Карпатка більш поширена на території Західної України, а українська степова - в степових та південних районах.