Міські квартири не розраховані на встановлення камінів на пелетах. Для них ідеальним варіантом стануть електричні аналоги, які у візуальних характеристиках мало чим поступаються натуральним вогнищам, а в питаннях безпеки та зручності використання значно їх перевершують.
Переваги електрокамінів
Електричний конвектор (камін) прикрашає інтер'єр, створює затишну романтичну атмосферу. Полум'я в таких осередках майже не відрізняється від справжнього вогню. У багатьох моделях передбачено і «звуковий супровід» – потріскування дров, що горять у вогні.
З настанням холодів багато електрокамінів можуть використовуватися як додатковий опалювальний прилад, а в теплу пору року функцію обігріву можна відключати. Електрокаміни мають й інші переваги.
- Доступна ціна. Електричний камін обійдеться набагато дешевше, ніж традиційне дров'яне вогнище, при цьому він не вимагає додаткових витрат на паливо.
- Просте встановлення. Для встановлення електрокаміна не потрібні складні підготовчі роботи. Достатньо передбачити виведення електрики там, де буде встановлено камін.
- Проста експлуатація. Експлуатація електрокаміна, на відміну дров'яного вогнища, дуже необтяжлива. Щоб підтримувати камін у належному вигляді, достатньо лише періодично прибирати з нього пил.
У модельному ряді електричних камінів представлені всі інтер'єрні стилі – від хай-теку до класики. Іноді складно визначитися, який електрокамін із готових моделей вибрати у квартиру. У цьому випадку варто звернути увагу на каміни, що вбудовуються, які можна оформити на свій смак.
Критерії вибору
Електричний камін прикрасить будь-яку кімнату квартири чи будинку. Його можна встановити у вітальні, спальні, їдальні або робочому кабінеті. При виборі варто звернути увагу на габарити, дизайн і функціональні можливості моделі, що сподобалася.
- Спосіб встановлення. Існують мобільні та стаціонарні моделі електричних камінів. Мобільні каміни – компактні прилади, забезпечені роликами. Як правило, такі моделі відіграють роль обігрівача. Вони оснащені досить потужним елементом, що гріє, і вентилятором, який подає потік теплого повітря в приміщення. Стаціонарні, найбільш реалістичні, електрокаміни встановлюються на підлогу, в стінну нішу або монтуються на стіну.
- Габарити. Камін повинен органічно вписуватися в навколишній простір, тому за габаритами він повинен бути пропорційний площі кімнати або перегукуватися з розмірами інших предметів інтер'єру – наприклад, розмір екрана, якщо камін встановлюється під телевізор.
- Обігрів. Якщо є необхідність використовувати електричний камін як додатковий опалювальний прилад, потрібно звернути увагу на моделі з функцією відключення полум'я. У більшості моделей передбачені термостат та система регулювання потужності. Так що камін автоматично підтримуватиме задану температуру. Існують досить потужні моделі, які можуть обігріти кімнату середніх розмірів (20-25 м. кв.).
- Технологія імітації вогню. У електрокамінах застосовуються різноманітні технології імітації вогню. У найдешевших моделях дрова, що горять, імітує пластикова пластина з намальованими полінами. А ефект вогню досягається статичною підсвіткою. У дорогих моделях для імітації полум'я застосовують найрізноманітніші прийоми: використання мерехтливих підсвічувань, дзеркал, світлофільтрів. Найбільш реалістичне «полум'я» можна побачити в моделях з парогенератором, де полум'я створюється за рахунок перетворення води в висхідну пару та спеціального підсвічування галогенними лампами. Таке полум'я виглядає дуже реалістично за рахунок форми «клубів диму», що постійно змінюється. Ще одна технологія імітації полум'я, OPTI-V, використовує дзеркала та рідкокристалічний екран. На екрані транслюється зображення полум'я з іскрами, що розлітаються, на яке накладається відображення реалістичного муляжу дров.
- Різноманітність дизайну. Найбільшого поширення набули електрокаміни, що імітують традиційне дров'яне вогнище. Але є й інші моделі. Вони будуть цікавими для тих, хто шукає оригінальний електрокамін для квартири. Камінні печі – окремі каміни, які в точності імітують чавунні печі-буржуйки. Не менш оригінально виглядають і моделі з відкритим з усіх боків полум'ям.
При виборі електрокаміна варто звернути увагу на його внутрішній декор. Виробники пропонують каміни з «дровами», що імітують різний ступінь згоряння – від майже цілих полін до повністю прогорілого вугілля. Як декор топки може використовуватися і справжнє вугілля-антрацит.
Електрокамін можна доповнити справжніми камінними аксесуарами: дровницею, щипцями, кочергою. Портал електричних камінів не нагрівається, тому камінну полицю підлогових моделей можна використовувати для створення декоративних композицій зі свічок, статуеток і т.д.
Якщо хочете прикрасити свою квартиру електричним каміном, але не можете визначитися з моделлю, зверніться до консультантів компанії «Тепловик». Для цього потрібно залишити онлайн-заявку або зателефонувати за телефоном, вказаним на сайті. Фахівці порадять, як правильно вибрати електричний камін для квартири, щоб він оптимально підійшов за дизайном, габаритами та ціною.