Правильніше було б задатися питанням - "Навіщо художникам малювати картини за номерами, якщо вони можуть створювати шедевр без помічної намальованої основи"? Правда в тому, що художникам не потрібні підказки щодо того, як має виглядати картина, але це зовсім не означає, що митці ніколи не вдаються до такого захоплюючого заняття як розфарбовування картини за номерами. І цьому є чимало пояснень, про які далі.

Плюси та мінуси картин за номерами

Якась частина людей, коли картини за номерами набули широкої популярності, почали казати, що це заняття профанує творчість, чи так це насправді? Адже зрозуміло, що та людина, яка мріяла навчитися малювати власні шедеври, навряд чи обмежиться надрукованим полотном, яке треба розфарбувати. А та, яка хоче створити щось вражаюче, але не хоче витрачати роки життя на осягнення художнього мистецтва і їй це просто не потрібно, та не цікаво, тепер може вибрати зручне, захоплююче хобі. То ж, чи є сенс критикувати якийсь напрямок діяльності, який тим паче обирає вельми масштабна цільова аудиторія? Це взагалі два абсолютно різних творчих напрямки, яких немає сенсу порівнювати, хоч вони і мають схожий результат.

Будь-яке малювання задіює як ліву півкулю мозку, так і праву. Ліва півкуля відповідає за раціональне мислення та логіку, а праве - за інтуїцію та творчі здібності. Виходить, що при розфарбуванні картин за номерами ми більше працюємо лівою півкулею: співвідносимо цифри, зафарбовуємо ділянки. У художників також добре задіяна ця півкуля: митець думає про композицію та пропорції. Права півкуля більше працює коли ми відпускаємо аналіз і починаємо малювати інтуїтивно, як це роблять діти.

Чому художники не малюють картини за номерами

Перші картини за номерами з'явилися у 1951 р, набагато пізніше, ніж з’явилися перші художники, чи не так?! Художнє мистецтво об’єднує такі напрямки як:

  • живопис;
  • графіку;
  • скульптуру;
  • монументальне мистецтво;
  • фотомистецтво.

І все це неможливо замінити картинами за номерами. Та стверджувати, що художники ніколи не малюють картини за номерами неможливо, бо деякі митці із задоволенням вибирають напрямок розфарбовування, особливо коли мова йде про якісні набори гідних виробників. Адже картини за номерами - це чудова можливість розслабитися, відключитися, заспокоїтися, і просто побути сам на сам. Всі ми люди, і маємо право себе не обмежувати в таких речах, митці не зобов'язані завжди створювати лише свої художні роботи. Не можна сказати, що якщо людина навчилася водити автомобіль, то вона не має права повертатися до велосипеда. Це зовсім не одне й те саме, так само у випадку з картинами. 

Більше того, саме завдяки картинам за номерам, мистецтво пішло в маси. Після цього чимало людей змогли визначитися та ризикнути рухатися у напрямку повноцінного образотворчого мистецтва.

Даємо поради для новачків

Якщо ви в дитинстві хоч раз тримали в руках книжку-розмальовку, то вже знаєте основний принцип картин за номерами. Тільки тут ви розфарбовуєте малюнок не на папері, а на повноцінному холсті, які використовують художники. В набір входить:

  • прогрунтоване полотно;
  • акрилові фарби;
  • пензлики різного розміру;
  • кріплення, щоб можна було повісити картину на стіну в якомусь приміщенні.

Новачкам чи дітям легше буде почати з невеликих робіт де небагато окремих дрібних ділянок. Зазвичай виробники роблять помітку з рівнем складності картини. 

Що стосується сюжетів, то тут асортимент дуже великий:

  • пейзажі;
  • портрети;
  • абстракції;
  • персонажі та герої мультфільмів;
  • натюрморти;
  • картини за фотографіями та інші жанри. 

Як рухатися

Суворих правил щодо розфарбування немає, але зручніше рухатися по полотну зліва направо, якщо ви правша і навпаки, якщо лівша, так ви не будете зачіпати фарбу, яка ще не висохла. Рухайтесь зверху вниз, чи знизу вверх, головне враховувати, що фарбі необхідно хоча б пів години щоб підсохнути.

Періодично порівнюйте зображення готового малюнку, який є на упаковці чи окремому аркуші у наборі. Інтер'єр з готовою картиною точно набуде нового привабливого вигляду, а друзі та близькі обов’язково помітять вашу художню роботу.