Сьогодні все частіше дизайнери інтер'єру рекомендують відмовитися від рушникосушки на користь теплої стіни. Така ідея набирає популярність вже з кінця минулого року, але вже викликала багато дискусій щодо своєї доцільності. Ми запитали у експертів з магазину кліматичної та опалювальної техніки OLVENT щодо доцільності використання теплої стіни замість рушникосушарки. Те що дізнались, розказуємо Вам.

Що таке тепла стіна і чи може вона замінити рушникосушку?

Тепла стіна - це система опалення, виконана за технологією теплої підлоги, але вмонтована в стіну. Вона працює, нагріваючи стіну за допомогою електричних нагрівальних елементів. Тепла стіна може бути корисною у приміщеннях, які потребують постійного опалення, таких як спальні, вітальні та кабінети. Вона також може бути більш енергоефективною, ніж інші системи опалення, такі як радіатори або конвектори. Основне призначення теплої стіни - опалення приміщення.

У той же час головне завдання рушникосушки - швидке висушування рушників. Вона також допомагає знизити вологість у ванній кімнаті, що запобігає появі плісняви і грибка. Полотенцесушитель электрический швидко нагрівається, працює тільки за потреби і ефективно справляється з висушуванням навіть повністю мокрих речей.

Переваги теплої стіни

Дизайнери інтер'єру, які рекомендують теплу стіну як альтернативу рушникосушці, наводять такі аргументи: 

  1. Звільнення простору: Тепла стіна не займає додаткового місця у ванній кімнаті, що створює відчуття лаконічності та простоти дизайну. 
  2. Естетика: Тепла стіна має блок керування нагрівом, який гармонійно інтегрується в загальний інтер'єр. 
  3. Енергоефективність: На відміну від деяких інших систем опалення, тепла стіна може бути більш енергоефективною.

Недоліки теплої стіни

Однак більшість, піддаючись модним трендам, забувають про практичність. Ось які недоліки теплої стіни для сушіння речей помітили користувачі:

  • Складний монтаж. Теплу стіну можна змонтувати тільки при повному ремонті ванної кімнати. У той час як рушникосушку можна встановити в будь-який момент. 
  • Неможливість ремонту та обслуговування. Якщо тепла стіна виходить з ладу, то для її обслуговування доведеться знімати плитку і все розбирати. Крім того, якщо не знати, де проходять теплові кабелі, то на таку стіну буде складно повісити крючки, щоб не пошкодити нагрівальні елементи під час свердління. 
  • Ціна. Вартість самої теплої стіни (наповнення) не висока, але монтаж, обробка, додаткові аксесуари, обсяги споживання електроенергії - все це додаткові витрати, які роблять таку технологію дорожчою. Електричні рушникосушки бувають різних цінових сегментів: від доступних до дорогих преміум-моделей. 
  • Непрактичність. У дизайнерських проектах на теплій стіні розміщуються кілька декоративних крючків - на них і пропонується сушити рушники. Рушник на крючку буде сохнути набагато довше, ніж у розправленому вигляді. А висушити шкарпетки, білизну, маленькі дитячі речі буде взагалі ніде. Тому насправді таке рішення хороше, але зовсім незручне. Можна встановити додаткові полиці або шини, але вони будуть займати стільки ж місця, як і рушникосушка, але будуть холодними, на відміну від неї. 

Отже, вибір між рушникосушкою і теплою стіною є індивідуальним. Залежно від ваших потреб, бюджету і стилю ванної кімнати, ви можете вибрати найбільш практичний та зручний варіант для сушіння рушників. 

Дякуємо нашим друзям з магазину OLVENT за цікаву та корисну інформацію, і хочемо порекомендувати їх магазин. Якщо Ви вже зробили для себе вибір, то купити рушникосушку або теплу підлогу на стіну Ви можете в інтернет-магазині OLVENT.UA. У них в каталозі рушникосушки (електричні, водяні, дизайнерські і навіть керамічні), тепла підлога під плитку, ламінат, лінолеум, і це все Ви можете придбати за найнижчими цінами з швидкою доставкою по Україні.

Сподіваємось наша стаття стала Вам у нагоді та допоможе при виборі необхідного обігріву та сушіння у ванній кімнаті.