Фахівці дослідили дерева у трьох парках Львова. Йдеться про парк «Залізна вода», Скнилівський та парк Івана Павла ІІ,
На основі досліджень в парках вчені створюють методичні вказівки й планують затвердити Інструкцію для міста з технологічною картою догляду паркових насаджень Львова.
Як пояснила докторка біологічних наук, доцентка кафедри екології НЛТУ України Вікторія Оліферчук, вже сьогодні можна назвати основні причини ураження дерев у трьох досліджуваних парках: дуже бідна трав’яниста рослинність, ще не сформований підлісок, випадання дерев через дисбаланс у мікроміцетному складі ризосфери ґрунтів.
Під буковими насадженнями в парку «Залізна вода», а також у Скнилівському фахівці часто виявляли гриб Penicillium canescens, що впливає на кількісний та видовий склад патогенів. Також цей гриб є і в парку Івана Павла ІІ, але в меншій кількості.
Крім того, в парках фахівці виявили гриби Aspergillus fumigatus та A. Niger. Вони є токсиноутворювачами. Їх надмірна присутність знижує імунітет рослин і сприяє поширенню вторинної інфекції, такої як кореневі гнилі, ураження комахами та знову ж таки випадання дерев.
До слова, остаточний відбір ґрунтових зразків відбуватиметься наприкінці жовтня, і вже у листопаді науковці матимуть результати досліджень. Навесні почнуть працювати згідно з розробленими інструкціями і зможуть обстежити інші парки.