Сьогодні в Самбірській районній військовій адміністрації відбулося шосте виїзне засідання обласної та районної робочих груп щодо декомунізації. Участь у нараді взяли також представники громад Самбірського району, на території яких ще є об’єкти монументальної пропаганди ворога.
Також до наради долучився голова громадської організації «Декомунізація України» Вадим Поздняков. Він зазначив, що досвід Львівщини зі створення робочих груп та організації роботи є дуже корисним та його варто перейняти всім регіонам України.
В ході робочої зустрічі обговорили проблемні питання, які виникають під час декомунізації обʼєктів. Також в межах робочої поїздки виявили ще три об’єкти, що підлягають демонтажу. Два з них розташовані на території Самбора та один в селі Нове місто. Після наради відбувся виїзд на один із нововиявлених об’єктів.
У межах поїздки представники обласної та районної робочих груп переїхали на територію Бісковицької територіальної громади в селі П’яновичі та демонтували стелу з погруддям радянського воїна. Памʼятник розташовувався в центральній частині села, обабіч клубу та навпроти школи.
«Станом на цей день на території Самбірського району вже нарахували 27 об’єктів монументальної пропаганди, які пов’язані зі звеличенням подвигів та увічненням пам’яті окупаційної радянської армії. Сьогодні ми демонтували п’ятий об’єкт в цьому районі. Хочу підкреслити, що Самбірщина планує очиститися від радянського непотребу до середини липня 2023 року», – зазначив т.в.о. директора департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА Юрій Горун.
Також керівник департаменту нагадав, що упродовж цього тижня в межах декомунізації на Львівщині з радянським минулим практично попрощалася Шегинівська громада на Яворівщині. Там демонтували пʼять із шести об’єктів. Окрім цього, 17 травня демонтували монумент у Червонограді. Там громадський простір міста покинув герой СРСР Олексій Лопатін. 18 травня ще один обʼєкт демонтували в селі Заріччя Жилачівської громади Стрийського району.
Загалом за цей тиждень Львівщина позбулася восьми маркерів радянського минулого.