Міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з родинами, які втратили помешкання через російську ракетну атаку. Таких сімей - орієнтовно 60. Зустріч відбулася напередодні, 7 липня, в Українському католицькому університеті. Також тут були присутні і всі профільні заступники міського голови.

Як повідомив мер Андрій Садовий, знищені будинки, які є  пам’яткою архітектури, відновлять. А поки триватимуть роботи, місто бере на себе опіку над людьми, які постраждали.
Зокрема, місто допоможе з тимчасовим житлом: виділить кошти для тимчасової оренди квартири. А також допоможе знайти помешкання для тимчасового проживання. Люди отримають і матеріальну допомогу від міста. Яким буде розмір допомоги – визначать найближчим часом, вивчивши ситуацію окремо кожної родини.

«Будинки, які зазнали пошкоджень, є пам’ятками архітектури місцевого значення, і вони будуть повністю відновлені. Цей процес ми починаємо негайно і будемо робити це максимально оперативно.  Кожна людина, яка жила там, отримає помешкання під ключ. Якщо мова йде про меблі та інші речі, то кожна родина отримає і фінансове забезпечення для гідного проживання . Але це не буде завтра. Для того, щоб все відбудувати, потрібен час.
Наразі ми пропонуємо такі опції: місяць можна жити у гуртожитку УКУ. До того часу кожна родина має знайти житло, яке буде орендувати, а місто це компенсовуватиме. За потреби, допоможемо знайти житло для оренди», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Ті родини, в помешканнях яких пошкодженні вікна чи двері, – теж отримають відповідну компенсацію для їх заміни.

Також місто бере на себе всі зобов’язання щодо організації поховань загиблих.


«Це трагедія, якої Львів ще не мав у цьому столітті. Це дуже велика біда. Ми будемо допомагати, будемо поруч стільки часу, скільки буде потрібно для кожного з вас», -  запевнив мешканців міський голова Львова Андрій Садовий.

А вже сьогодні, 8 липня, перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко зустрівся з тими мешканцями, які залишилися без вікон та дверей.

Він зауважив, що 4 з 17 будинків  - майже повністю знищені. Там тривають відновлювальні роботи. У решті 13 будинків мешканці можуть продовжувати жити.  Однак, в цих будинках знищено понад 600 вікон. Їх замінять на дерев’яні, оскільки йдеться про пам’ятку архітектури.


«Сьогодні, завтра та в понеділок проводять заміри для заміни вікон. Близько 2 - 2,5 тижні триватиме виготовлення вікон. Після цього розпочнеться монтаж. Сьогодні перед зустріччю всі компанії-виробники вікон погодились на те, щоб зробити всі терміни максимально швидкими.Мешканцям, які вже замовили вікна, буде компенсовано їхню вартістьТакож тривають роботи з відновлення дахів, обстеження щодо тріщин у будинках та щодо розробки механізму компенсацій зруйнованого майна», - зазначив Андрій Москаленко.