31.03.2020, 09:14
1037
Марія Демчина
Сьогодні в ефірі радіо «Люкс ФМ» начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб пояснив, в чому різниця між експрес-тестами на коронавірус та ПЛР-діагностикою, чому на варто самостійно робити собі експрес-тест, а також те, чи справді можна виявити, що людина уже перехворіла на коронавірус.
Завантажити фото
Завантажити фото
«Експрес-тести показують певний об’єктивний результат лише після 5 доби клінічних проявів — тобто якщо у вас клінічних проявів нема, то ви не отримаєте об’єктивний результат. Справа в тому, що ці тести виявляють антитіла до вірусу, і для того, щоб вони виробилися, треба щоб вірус потрапив в організм, і тоді за 5−6 днів виробилися антитіла — тобто захисні клітини, які борються з цим вірусом. От тоді тест може показати, що є антитіла. Тому просто отак робити собі тест — недоцільно, це марно витрачені кошти і час.
ПЛР-тести можна призначати з першого дня клінічних проявів, але їх вірогідність теж залежить від того, коли ви робили цей тест. Якщо у вас розгорнута клінічна картина захворювання і ви робите тест, то, без сумніву, чутливість цього методу дуже висока. Але якщо у вас нема клінічних проявів — то чутливість знижується. Вірусу, який потрапляє в організм, також потрібен час, щоб його можна було виявити.
Тобто ПЛР — полімеразна ланцюгова реакція, на початку хвороби дає можливість виявити наявність антигену — тобто вірусу в нашому організмі. Це вважається «золотим стандартом» для діагностики вірусної інфекції", — розповів Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я ЛМР.
Водночас він акцентував, що якщо людина уже перехворіла, то ПЛР-діагностика буде негативна, тому що вірусу (антигену) в організмі уже нема, а швидкі тести можуть показати наявність імуноглобуліну G, однак це теж не буде прямою ознакою і доказом того, що людина перехворіла.
Володимир Зуб також наголосив на важливості дотримання умов карантину, зокрема, щоб мешканці максимально залишалися вдома, не виходили на вулицю без нагальної потреби.
«Для того, щоби не зростала кількість випадків, потрібно, щоб люди сиділи вдома. Єдиний метод профілактики — не ходити по вулицях, щоб не підхопити коронавірус і не розносити його далі. Тому рекомендація всім: якщо ви на карантині, сидіть вдома, читайте книжки, займайтеся в’язанням, дивіться телевізор, прибирайте в хаті, вчіть англійську мову тощо. Тобто максимально сидіть дома, щоб вірус не поширювався. При цьому важливо мити руки і вчасно звертатися до лікаря при появі симптомів», — сказав Володимир Зуб.
Нагадаємо, за інформацією керівниці міського штабу по боротьбі з коронавірусом Галини Слічної, станом на ранок до інфекційної лікарні звернулись 240 осіб, виписано — 77 осіб, госпіталізовано — 129 осіб, на самоізоляції — 111 осіб, зараз у лікарні — 52 особи. Не підтверджений діагноз коронавірусу у 120 осіб, підтверджено — у 6 осіб. Одна пацієнтка вже одужала.
Львівська міська рада: https://city-adm.lviv.ua/news/science-and-health/medicine/277953-samomu-robyty-sobi-ekspres-test-na-koronavirus-nedotsilno-volodymyr-zub