29.06.2020, 14:09
1177
Соломія Григор’єва
Сьогодні, 29 червня, на вулиці Дорошенка, 9 відкрили мурал, присвячений всесвітньо відомому українському оперному співаку, солісту Паризької національної опери, волонтеру, учаснику Революції Гідності та бойових дій на Сході України Василю Сліпаку. Саме у цей день 4 роки тому Герой загинув на війні. Під час відкриття муралу виступили міський голова Львова Андрій Садовий та брат Героя Орест Сліпак.
[фото: Олег Кохан]
Фото: Олег Кохан Завантажити фото
«Я хочу подякувати всім, хто долучився до створення цього муралу, а це велике гроно талановитих, мудрих людей. Я думаю, що комусь в Голлівуді захочеться зняти фільм про Василя Сліпака, бо кращого персонажа не можливо знайти: жив в Парижі, все було прекрасно, але він все кидає, їде в Україну, бере зброю і захищає рідну землю. Це приклад твердості, гідності, він голим нервом відчував несправедливість. Сьогодні ми згадуємо всіх, хто воює, хто не боїться захищати рідну землю, хто віддав своє життя.
Насправді це велика історична подія, але цей мурал також має інше значення. Ви напевно пригадуєте, яким цей дворик був раніше: не дуже привабливий, заставлений МАФами. Думаю незабаром ми зробимо тут прозоре накриття, щоб в ньому відблискував цей мурал. Цей маленький дворик буде охайним і ця площа, яка має ім'я Сліпака, буде окрасою міста. Крок за кроком ми разом будемо це робити. Імпульс і драйв цим змінам дав Василь Сліпак. Думаю сьогодні він дивиться на нас з неба і усміхається, а можливо й співає з нашим «Дудариком», — сказав мер Львова.
Також Андрій Садовий подарував брату Василя Сліпака Оресту символічний прапорець України.
«Всі ці 4 роки я відчуваю вашу підтримку — підтримку влади, багатьох людей, які тут присутні. За це вам дуже вдячний. Я живу в Києві, спілкуюсь з ветеранами АТО з різних міст. Я знаю, що у вас тут є локальні дискусії. Але я мушу сказати, що так, як ставляться до ветеранів АТО і до сімей загиблих у Львові, ніде так не ставляться. Багато людей навіть кажуть, що вони хотіли б переїхати до Львова. Тому пам`ятайте про це. Думаю, це буде цікаве та привабливе місце. Думаю, Василь би це оцінив і тішиться цьому. Особливо хочу подякувати дорогим „Дударикам“, адже багато з них з Василем співали. Тут також присутня хресна мама Василя, теж дуже дякую», — розповів Орест Сліпак, брат Василя Сліпака. Під час урочистого відкриття муралу виступили солісти Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик», вихованцем якої був Василь Сліпак.
[Фото: Олег Кохан]
Фото: Олег Кохан Завантажити фото
«Для нас також честь мати такий запис у біографії, що вихованцем нашої капели був Василь Сліпак. Він був вихованцем старшої гільдії нашої капели. Я одноліток Василя. Від батьків Василя до нас в руки потрапила ця українська традиція, яку нам наказали розвивати і берегти — бути талановитими, красивими, співати і дуже голосно співати. Яку б ми пісню не співали, ми можемо порахувати безліч варіантів, як ця пісня звучала, коли ми співали її з Василем», — наголосив Дмитро Капал, директор хорової капели «Дударик».
На муралі Василя Сліпака зображено двобічно, наче пазл: як Героя після того, як він пішов на війну, і як високомистецьку особистість, оперного співака, у якого не тільки гвинтівка, але й мистецтво були за зброю. Над муралом працювала група талановитих художників: Святослав Владика, Максим Шиманський, Анастасія Руднєва, Валентин Гричишов, Наталія Пальчинська, Микола Куцик, Ольга Дмитрук, Глафіра Щербак та група «Sacred Universe». Мурал називається «Наш Сліпак — вічний міф», і це не випадково, адже на війні у нього був позивний «Міф».
Партнерами виступила Національна мережа фірмових салонів Sadolin в Україні, яка надала фарби для нанесення муралу.
[Фото: Олег Кохан]
Фото: Олег Кохан Завантажити фото
Нагадаємо, це третій зі 6 творів мистецтва, які мають з’явитись на багатоповерхівках міста у рамках проекту «Генії з мікрорайонів: шість районів, шість муралів, шість особистостей». Ця ідея скерована у два напрямки. Перший — тісно співпрацювати із забудовниками, що будують багатоповерхівки у різних районах міста і можуть наносити на їх фасади зображення відомих постатей чи події в різних техніках монументального мистецтва. Другий — наносити такі зображення вже на існуючі будівлі, які потребують кращого естетичного вигляду.
Фінансування таких робіт буде здійснюватись за рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті Львова на реалізацію заходів програми «Львів 2020: Фокус на культуру».
Львівська міська рада: https://city-adm.lviv.ua/news/culture/279937-u-lvovi-urochysto-vidkryly-mural-prysviachenyi-vasyliu-slipaku