22.07.2020, 09:23
1800
Пресслужба ЛМР
Автентика, етнічні мотиви та мультифункціональна кухня: про втілений львівськими архітекторами проєкт квартири в історичній забудові міста написало найавторитетніше світове видання про архітектуру ArchDaily.com.
[фото: Андрій Безуглов]
фото: Андрій БезугловЗавантажити фото
Це помешкання на Гуцульській — реноваційний проєкт засновників архітектурного бюро «Replus» Христини Бадзян та Дмитра Сорокевича. Квартиру в будівлі 1892−1896 років архітектори робили для своєї сім'ї. Автори проєкту переосмислили традиційну гуцульську етніку і втілили її в австрійському неоренесансі.
Приміщення зазнало капітальної реконструкції та перепланування. Однак дизайнери максимально зберегли всі залишки автентики. Додатковий простір у вузьких і довгих кімнатах врятували за допомогою дзеркал та відповідного розміщення меблів. Зберегли старі дерев'яні балки на стелі. Підлогу виклали шматочками натурального мармуру. У кімнатах відреставрували паркет. Із дверей ХІХ століття зняли численні шари фарби і покрили їх лаком. В інтер"єр вписали оригінальний вінтажний гардероб, якому понад 150 років. Також архітектори дали нове життя п"єцу з фабрики Левинського — тепер це великий відкритий камін, викладений за принципом британського винахідника, графа Румфорда.
«Ми хотіли показати, що стара квартира може залишатися автентичною і водночас наповненою елементами життя сучасної людини. Любимо, коли перед нами є виклики, тому охоче взялися реалізовувати найсміливіші ідеї: з двору — алюмінієві вікна від стелі до підлоги, збережена автентика фасаду, зробили відкритий камін. „Не буде тяги“, „увесь дим в хату“ — це забобони. Ми довели, що це не так. Лишили дещо кітчеві двері, паркет, стіни, кахлі, не соромлячись їхнього вигляду, і протиставили цьому кухню за 40−50 тисяч доларів», — розповідає співавторка проєкту, співзасновниця бюро «Replus», архітекторка Христина Бадзян.
Ідею втілили у 2019 році. Ремонт тривав вісім місяців.
«Нам подобається творити для себе, бо можна реалізувати всі шалені задуми, до яких ми уже доросли. Замовники до такого можуть бути поки не готові. Тому наші проєкти для себе завше дещо гіперболізовані. Мовляв, а можна ще отак», — додає Христина Бадзян.
Квартира на Гуцульській стала п'ятим проєктом архітектурного бюро у журналі ArchDaily. До цього видання відзначило роботу «Replus» над веганським кафе OM NOM NOM на вул. Римлянина й офісом львівської компанії «InSpe», а також реновацію помешкання на вул. Зарицьких і вілли неподалік Шевченківського гаю.
Бюро «Replus» заснували у 2014 році львівські архітектори Христина Бадзян та Дмитро Сорокевич. Команда спеціалізується на реконструкції. Концептуально у фокусі архітекторів — збереження автентики, підсилення накопиченого досвіду історичних львівських будівель мультифункціональними дизайнерськими практиками, а також гармонійне вписання оригінальної архітектурної думки у сучасний контекст відповідно до світових трендів. У 2017-му бюро «Replus» увійшло до Британської асоціації дизайнерів інтер'єру у структурі Товариства британського та міжнародного дизайну SBID. Того ж року стало фіналістом міжнародного професійного конкурсу у Лондоні із проєктом офісу компанії «InSpe». Того ж року Христина Бадзян і Дмитро Сорокевич отримали українську премію Artspace у категорії «Найкраще дизайнерське рішення для невеликої квартири площею до 60 м²» за проєкт реконструйованого помешкання на вулиці Зарицьких у Львові. Це попередня власна квартира подружжя архітекторів. Завдяки перетворенню за власним дизайнерським проєктом, її вдалося продати із меблями, технікою і навіть вазонками. За отримані кошти придбали більше помешкання на Гуцульській.
Зараз «Replus» творить інтер'єри майбутнього Львівського муніципального мистецького центру та Музею міста у пивницях Ратуші, а також розробляє проєкт ревіталізації простору довкола ставу Стосіка на Замарстинівській.
Довідка
ArchDaily — архітектурне онлайн-видання із семимільйонною читацькою аудиторією. Засноване у 2008 році у Нью-Йорку. Сайт публікує матеріали про останні новини у архітектурі з усього світу: тренди, втілені проєкти, дизайнерські продукти, інтерв'ю із представниками архітектурного середовища та професійні конкурси. Редакція співпрацює з найпрестижнішими і найвпливовішими архітектурними бюро по всьому світу і створює вартісний контент для архітекторів, дизайнерів та усіх небайдужих до цієї царини.
Львівська міська рада: https://city-adm.lviv.ua/news/culture/280406-lvivska-kvartyra-opynylas-u-svitovomu-vydanni-pro-arkhitekturu-archdaily