Ім'я академіка Володимира Козявкіна - виняткового лікаря з Трускавця, який допоміг тисячам дітей з ДЦП по всьому світу та створив Трускавецьку школу реабілітації, займає почесне місце в історії української та світової медицини. Академік Козявкін розробив унікальний метод - Систему інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації СІНР, визнану однією з 4 кращих у світі консервативних методик реабілітації пацієнтів з ДЦП.

Реабілітація ДЦП в Україні завдяки Методу Козявкіна вийшла на абсолютно новий рівень і, навіть після смерті видатного вченого, продовжує розвиватися та показувати високі результати. Напрацювання у цій сфері реабілітації ДЦП професора нині успішно використовуються в роботі Міжнародної клініки Козявкіна у Трускавці, РЦ "Еліта" у Львові, партнерських клінік на Кіпрі та Близькому Сході.

В основі Методу Козявкіна біомеханічна корекція хребта та великих суглобів. Поєднуючись з комплексом лікувальних заходів: рефлексотерапією, лікувальною фізкультурою, спеціальною системою масажу, механотерапією, апітерапією, метод відкриває можливості для кращого моторного та психічного розвитку дитини.

Особливе місце у системі належить програмі біодинамічної корекції рухів із застосуванням костюму „Спіраль”. В комплексі та індивідуально для кожного пацієнта такий підхід дає значний результат. Це стосується і пацієнтів з ДЦП, і з порушенням постави, сколіозом, аутизмом, станом пістя травм чи після інсульту, тощо.

Саме реабілітація ДЦП та, що особливо важливо, рання реабілітація немовлят лягли в основу науково-практичної конференції "Сучасні досягнення дитячої реабілітології та неврології", присвяченої пам’яті академіка В.І. Козявкіна. Захід відбувся на початку червня 2024 року у Трускавці в Міжнародній реабілітаційній клініці Козявкіна та об’єднав провідних вчених і медиків, які займаються реабілітацією в Україні, країнах Європи і Близького Сходу.

Конференція порушила питання перспектив розвитку бази для реабілітації захворювань нервової системи з використанням Методу Козявкіна, розвитку медичної та фізичної реабілітації дітей в Україні, сучасної дитячої неврології та чимало іншого.