Як школярам Львівщини й решти України не втратити освітній ритм під час карантину? Чому вчительству важко дається дистанційна освіта? Як батькам на карантині водночас працювати та створювати умови для навчання дітей? Що допоможе зберегти фізичне й психічне здоров’я під час пандемії?

 

Кілька тисяч учителів і батьків візьмуть участь у п’ятиденній онлайн-конференції, з 13 до 17 квітня, щоб обговорити нагальні питання, які постали у зв’язку з безпрецедентно тривалим карантином та переходом на домашнє навчання на невизначений період. Про це повідомляється на сайті організаторів, EdCamp Ukraine.

 

“Антикризовий національний онлайн-EdCamp 2020: Тримай п’ять, освіто!” має на меті консолідувати зусилля педагогів, батьків та органів влади. Ініціює та організовує марафон найбільша в країні вчительська спільнота EdCamp Ukraine, яка нараховує вже понад 25 тис. учасників, в тому числі – з Львівщини, та стимулює реформу освіти. Ключові виступи на конференції будуть від представників/-ць МОН та інших органів влади, українського та іноземного експертних кіл – у тому числі, представників і представниць практично всіх авторитетних педагогічних та батьківських спільнот. Реєстрація триває до 12:00 10 квітня, участь безкоштовна та цього разу без конкурсного відбору.

 

До аудиторії  конференції долучаться представники/-иці 5-ти країн Східного партнерства: України, Білорусі, Грузії, Вірменії та Молдови – ці ж країни наступного року візьмуть участь у першому міжнародному EdCamp’i.

 

Конференція відбудеться на спеціальному вебінарному майданчику, де можна буде спілкуватися, переглядати презентації, дискутувати. Відеозаписи всіх сесій будуть доступні на YouTube-каналі EdCamp Ukraine. Учасники/-иці  можуть вільно обирати, які сесії слухати, повний розклад знаходиться за посиланням.

 

Сесії проведуть представники/-иці влади: т. в.о. міністра науки й освіти Любомира Мандзій та колишні міністерки Лілія Гриневич і Ганна Новосад, директор Українського інституту розвитку освіти Вадим Карандій і його заступниця Наталія Софій; голова комітету з питань освіти, науки та інновацій у Верховній Раді України Сергій Бабак та його заступник Сергій Колебошин; перший освітній омбудсмен України Сергій Горбачов. Також до конференції долучаться “зірки”: фронтмен музичного гурту “Антитіла”, амбасадор Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA Ukraine) Тарас Тополя, ведуча “ТСН” на каналі “1+1”, кураторка соціального проєкту “Право на освіту” Наталія Мосейчук, телеведуча, засновниця Фонду розвитку та підтримки молодого мистецтва України Slava Frolova-Group В’ячеслава Фролова. Досвідом також поділяться іноземні експерти та експертки – засновниця світового руху EdCamp Хадлі Фергюсон, американська педагогиня та журналістка Естер Войчицькі, старша розробниця програми емоційно-етичного розвитку дитини Університету Еморі Кріста Тінарі, а також їхні українські колеги – дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз, національна координаторка PISA в Україні, заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко та начальник відділу досліджень та аналітики в тому ж центрі Василь Терещенко, співзасновник платформи масових відкритих онлайн-курсів Prometheus Іван Примаченко та багато інших.

 

Реєстрація на подію: http://bit.ly/applyonlineedcamp2020