STATUS QUO

Картриджі для систем фільтрації води: види, особливості, допомога у виборі

Наш організм майже повністю складається з води. Без цієї рідини нам просто неможливо прожити, саме тому її якості слід приділити гідну увагу. На жаль, наше довкілля надзвичайно забруднене різноманітними шкідливими речовинами. Негативно це відображається й на якості води. Аби покращити її смакові характеристики та очистити від забруднення, необхідно встановити спеціальні фільтри, у комплекті до яких йдуть картриджі для води. Останній елемент слід регулярно замінювати, аби фільтр продовжував ефективно працювати.

Виявляється, підібрати фільтр для води — це лише перший крок до правильного її вживання. Необхідно приділити гідну увагу змінним картриджам. Саме тому ми пропонуємо вам вибирати фільтр, відштовхуючись від простоти його обслуговування. У нашій статті ми розкажемо вам про те, які саме бувають фільтри для води, як підібрати найвдаліший картридж і як часто потрібно його змінювати новим.

Види фільтрів для води

Є дві великі категорії даних приладів, які найчастіше застосовують для вжитку:

 • тимчасові;
 • стаціонарні.

Тимчасові фільтри — найдоступніші, вони можуть мати вигляд спеціальної чаші (настільні глечики) або насадки, що встановлюється на джерело отримання води (наприклад, на кран).

Стаціонарні фільтри розділяють на кілька підкатегорій, відштовхуючись від способу очищення води:

 • адсорбційні;
 • зворотнього осмосу;
 • ультрафільтраційні.

Кожний зі згаданих вище видів має свої позитивні й негативні сторони. Якщо ви плануєте фільтрувати воду на постійній основі, вам краще зупинитися на стаціонарних фільтрах. Для нечастого застосування підійдуть тимчасові моделі. Проте слід мати на увазі, що останні прилади потребують регулярної заміни картриджів. Отож якщо ви плануєте зекономити і використовувати даний прилад як можна довше, краще вибирати все ж стаціонарний фільтр.

Типи картриджів для фільтрів

У комплект до будь-якого фільтра йде спеціальний картридж. Щодо типу свого застосування ці комплектуючі частини можна поділити на декілька груп:

 • для видалення заліза;
 • для усунення накипу;
 • для видалення механічних частинок;
 • пом’якшувальні (роблять воду більш м’якою);
 • для усунення хлору й органічних речовин;
 • для видалення сірководню.

У кожному з описаних вище фільтрів міститься певний фільтруючий матеріал, що впливає на його робочі властивості. Підбирати фільтри й картриджі до них слід, відштовхуючись від певних особливостей вашої місцевості й рівня забруднення води.

Найчастіше в основі таких очищувальних систем містяться такі сполуки:

 • поліпропіленова нитка або спінений пропілен;
 • активоване вугілля;
 • смола іонообмінного типу;
 • матеріали поліфосфатного та бесфосфатного виду.

Перший вид очищувальних матеріалів чудово усуває з води такі механічні домішки, як пісок, іржа чи мул. Крім того, такі картриджі відмінно захищають сантехнічні прилади від засмічення та пошкоджень механічного типу під час експлуатації.

Активоване вугілля — один із перших сорбентів, що застосовують із метою очищення. З його допомогою з води ефективно усувається органічні речовини, хлор та сірководень. За такої умови значно покращуються органолептичні характеристики води.

Третій вид очищувальних сполук застосовуються аби пом’якшити жорстку воду. Вони працюють у такий спосіб, що іони солі витісняються іонами натрію. Після очищення така вода не утворює накип і позитивно впливає на стан шкіри та волосся. Також значно поліпшуються її смакові якості.

Останній вид картриджів застосовується спеціально для профілактики утворення накипу. Завдяки йому створюється спеціальна плівка на поверхні елементів, що нагрівають воду. Саме вона попереджає осідання й утворення накипу. Такі картриджі застосовують частіше не для фільтрів, а для пральних машин, котлів чи систем нагріву води.

Вибираємо найкращий картридж для очищення води

Щоби підібрати оптимальну модель картриджу для фільтру, слід звернути увагу на такі характеристики, як:

 • бренд виробника;
 • матеріал, з якого він виготовлений;
 • висоту;
 • внутрішній і зовнішній діаметр.

Найпопулярнішим брендом, що займається виготовленням картриджів для очищення води, безперечно, є компанія BIO+ SYSTEMS. Висоту слід підбирати, відштовхуючись від габаритів фільтра. Про очищувальний матеріал, що входить у картридж, ми вже говорили раніше. Хочемо додати, що обирати його краще, спираючись на поради спеціалістів, що займаються збутом цих очищувальних систем.

Практично всі популярні моделі картриджів мають внутрішній діаметр, що становить 28 мм, а ось величина зовнішнього діаметра коливається від 68 мм до 120 мм. Підбираючи картридж, обов’язково уточніть, чи підходить він для моделі вашого фільтру, аби потім не сталася прикра несподіванка!