STATUS QUO

Львовгаз, кража газа

Львів'янам за вкрадений газ доведеться заплатити 5,5 млн гривень

З початку року працівники ПАТ "Львівгаз" зафіксували 233 факти незаконного споживання природного газу, в результаті крадіям доведеться заплатити більше 5,5 млн грн. Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Львівгаз".

Щоб "заощадити" і не платити за газ, деякі споживачі вдаються до різних махінацій: втручаються в роботу газового лічильника, щоб він "крутився" повільніше, організовують незаконні врізки в газопровід, а також самовільно підключають газове обладнання або відновлюють газопостачання. Так, було виявлено 41 врізка в діючу систему газорозподілу, що не тільки незаконно, але й небезпечно для оточуючих і може привести до трагічних наслідків.  Дуже часто в місцях несанкціонованих врізок в газопроводи виявляються витоки природного газу, а це може призвести до вибуху.

"Бажання заощадити насправді грає злий жарт з недобросовестними споживачами. Крадіжки газу обійдуться набагато дорожче, ніж враховане споживання блакитного палива. В результаті порушник заплатить за неврахований газ в розмірі граничної норми споживання, а крадіжка газу - взагалі кримінальна відповідальність. За сім місяців поточного року "горе-споживачам" вже нараховано до сплати 5 582 984,49 грн.", - розповів директор з безпеки ПАТ" Львівгаз "Володимир Бойко.


С начала года работники ПАО "Львовгаз" зафиксировали 233 факта незаконного потребления природного газа, в результате ворам придется заплатить больше 5,5 млн грн. Об этом сообщает прес-служба ПАО "Львовгаз".

Чтобы "сэкономить" и не платить за газ, некоторые потребители прибегают к различным махинациям: вмешиваются в работу газового счетчика, чтобы он "крутился" медленнее, организуют незаконные врезки в газопровод, а также самовольно подключают газовое оборудование или восстанавливают газоснабжение. Так, была обнаружена 41 врезка в действующую систему газораспределения, что не только незаконно, но и опасно для окружающих и может привести к трагическим последствиям. Очень часто в местах несанкционированных врезок в газопроводы оказываются истоки природного газа, а это может привести к взрыву.

"Желание сэкономить на самом деле играет злую шутку с недобросовестнымы потребителями. Кражи газа обойдутся гораздо дороже, чем учтенное потребление голубого топлива. В результате нарушитель заплатит за неучтенный газ в размере предельной нормы потребления, а кража газа - вообще уголовная ответственность. За семь месяцев текущего года "горе-потребителям" уже начислено к уплате 5 582 984,49 грн.", - рассказал директор по безопасности ПАО "Львовгаз" Владимир Бойко.

 

Автор: Тетяна Костенко