STATUS QUO

Соколовка, Бусский район

Львівське село відзначило 1001-у річницю

Одне з найдавніших поселень Галичини с. Соколівка відзначило 1001-у річницю з дня першої згадки. Про це повідомляє прес-служба Буської райдержадміністрації.

В неділю, 30 липня, село Соколівка Буського району відзначило 1001-у річницю з дня перших згадок про нього, які належать до 1016 року часів київського князя Святополка, коли поселення належало до Белзького князівства.

Як нагадують у райдержадміністрації, у цьому багатому історичному та культурному центрі жив та займався священичою та національно-просвітницькою діяльністю отець Володимир Кальба. Також це батьківщина вченого математика, кандидат фізико-математичних наук Михайла Бартіша, відомого українського ливарника дзвонів, літературознавця, перекладача Володимира Супранівського.


Одно из древнейших поселений Галичины с. Соколовка отметило 1001-ю годовщину со дня первого упоминания. Об этом сообщает пресс-служба Бусской райгосадминистрации.

В воскресенье, 30 июля, село Соколовка Бусского района отметил 1001-ю годовщину со дня первых упоминаний о нем, относящихся к 1016 году времен киевского князя Святополка, когда поселение входило в Белзского княжество.

Как напоминают в райгосадминистрации, в этом богатом историческом и культурном центре жил и занимался священническою и национально-просветительской деятельностью отец Владимир Кальба. Также это родина ученого математика, кандидата физико-математических наук Михаила Бартиша, известного украинского литейщика колоколов, литературоведа, переводчика Владимира Супранивского.

Автор: Тетяна Костенко