STATUS QUO

откат, задержан, директор, ПТУ, Львов

Директор львівського ПТУ затриманий за "відкати"

Працівники Управління захисту економіки у Львівській області задокументували отримання хабара директором одного із професійних училищ Львова. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Львівської області.

Правоохоронці встановили, що 35-річний освітянин, зловживаючи службовим становищем, налагодив злочинні схеми системного одержання неправомірних вигод у вигляді "відкатів" за проведення будівельних та інших робіт на об’єктах навчальної установи, а також від проведення закупівлі товарів та матеріалів для потреб училища у розмірі 10% від їх вартості.

28 липня зловмисника викрито "на гарячому" після перерахунку на банківську картку його дружини (номер картки був наданий суб’єкту підприємницької діяльності посадовцем) чергової неправомірної вигоди у розмірі 4 600 гривень – 10% від вартості закупленої для училища комп’ютерної техніки на загальну суму 46 000 гривень.

За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Вчинення цього злочину карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. Речові докази у зловмисника вилучено. Вирішується питання про його затримання в порядку ст.208 Кримінально-процесуального кодексу України. Встановлюються інші факти одержання посадовцем неправомірних вигод.

Довідка SQ. Це вже друге затримання на Львівщині хабарника за останні дні. Так, 27 липня, під час одержання 9 000 гривень затримано посадовця сільської ради Львівщини за надання в оренду двох земельних ділянок. Йому повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України.


Работники Управления защиты экономики во Львовской области задокументировали получение взятки директором одного из профессиональных училищ Львова. Об этом сообщает отдел коммуникации полиции Львовской области.

Правоохранители установили, что 35-летний педагог, злоупотребляя служебным положением, наладил преступные схемы системного получения неправомерной выгоды в виде "откатов" за проведение строительных и других работ на объектах учебного учреждения, а также от проведения закупки товаров и материалов для нужд училища в размере 10% от их стоимости.

28 июля злоумышленника разоблачен "на горячем" после пересчета на банковскую карточку его жены (номер карточки был предоставлен субъекту предпринимательской деятельности должностным лицом) очередной неправомерной выгоды в размере 4600 гривен - 10% от стоимости закупленной для училища компьютерной техники на общую сумму 46000 гривен.

По данному факту открыто уголовное производство по ч.3 ст.368 Уголовного кодекса Украины (принятие предложения, обещания или получения неправомерной выгоды должностным лицом). Совершение этого преступления наказывается лишением свободы на срок от пяти до десяти лет с лишением права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью на срок до трех лет с конфискацией имущества. Вещественные доказательства у злоумышленника изъяты. Решается вопрос о его задержании в порядке ст.208 Уголовно-процессуального кодекса Украины. Устанавливаются другие факты получения должностным лицом неправомерных выгод.

Справка SQ. Это уже второе задержание на Львовщине взяточника за последние дни. Так, 27 июля, во время получения 9000 гривен задержан сотрудник сельского совета Львовщины за предоставление в аренду двух земельных участковЧиновника задержали в порядке ст. 208 УПК Украины. Ему сообщено о подозрении в совершении уголовного преступления, предусмотренного ч.3 ст. 368 Уголовного кодекса Украины.

Автор: Тетяна Костенко