STATUS QUO

У Винниках запрацював Центр надання адміністративних послуг

Львів інвестує в сусідні населені пункти, відкриваючи там Центри надання адміністративних послуг, аби місцеві мешканці могли отримати необхідні послуги «на місці». В Рудно, зокрема, ЦНАП відкрили торік, у Брюховичах — на початку червня цього року. Тепер новий ЦНАП облаштували й у Винниках: сьогодні його оглянув мер Львова Андрій Садовий.
Завантажити фото

«Ми дали старт роботі 10-го ЦНАПу у Львові. Найперше, він територіально є близький для усіх, хто живе у Винниках, і в частині Личаківського району, хоча кожен мешканець Львівської ОТГ може сюди приїхати. Наступний крок — це серпень-вересень, коли ми відкриємо ще два ЦНАПи — у Лисиничах і Зашкові: це вже наша об"єднана громада.

Чим це приміщення цікаве? Паспорт, посвідчення водія, консультації пенсійного фонду, соціальний захист — всі види послуг, консультацій зібрано в одному місці. Наступний крок — ми тут плануємо розмістити філію «Джерела», а це особлива установа Львова, яка допомагає діткам. Також тут буде філія УДЮМКу. Люди, які тут працюють — тут живуть, вони отримали хороше місце праці, а мешканці - якісний комфорт. Зроблено все дуже якісно, хороший стиль, дизайн", — сказав мер Львова Андрій Садовий.

Як повідомили в департаменті адміністративних послуг Львівської міської ради, ЦНАП у м. Винники облаштували на вул. Галицькій, 12. Будівлю повністю відремонтували й обладнали, встановили меблі й обладнання. Вже відремонтували дах будівлі й зараз завершують ремонт фасаду. Загальна вартість облаштування ЦНАП у Винниках (ремонти і реконструкції, закупівля обладнання) становить понад 7 млн грн. Також ще близько 5 млн грн скерували на ремонт даху та фасаду.

«Місто Львів продовжує відкриття Центрів надання адміністративних послуг в концепції наближення до користувача. Ми хочемо, щоби послуги міської ради та інших підрозділів, які потрібні людям, були в пішій доступності для них — чи від офісу, чи від місця проживання.

Новий ЦНАП у Винниках — достатньо просторий, площею 300,2 кв. м. Тут передбачено повний спектр надання адміністративних послуг: подати звернення, записатись на прийом до посадовця, подати заяву на отримання адміністративної послуги та отримати її результат, оформити паспорт, реєстрація бізнесу, нерухомості, земельні питання, різні витяги. Також тут доступна послуга обміну посвідчення водія і реєстрація нових транспортних засобів (автомобіля, мопеда, мотоцикла, причепа). Особливу увагу приділено соціального напрямку, адже до прийому громадян залученні фахівці соціального захисту та пенсійного фонду. Тому питання субсидій, отримання довідок пенсійного фонду — тепер не проблема: це можна отримати тут, у ЦНАП, і не потрібно нікуди їхати.

Можемо обслуговувати тут 300−350 мешканців протягом робочого дня, і працюємо у відкритому режимі - без попереднього запису. Тому якщо будуть утворюватися черги, то підключимо формат роботи Львова — за попереднім записом. Приміщення переобладнане таким чином, щоб була доступність для усіх верств населення. Також, що важливо, в цій будівлі планують розмістити центр «Джерело» і простори для дітей та молоді", — розповіла Валентина Бартошик, директорка департаменту адміністративних послуг Львівської міської ради.

Офіс поділений на функціональні зали: рецепція («Інформаційна довідка»), де можна отримати бланк заяви, інформаційну картку адміністративної послуги з переліком документів, зареєструватись в електронній системі керування чергою; зала очікування та написання заяв; дитячий куточок; операційна зала, зона вільного доступу до інтернету. Керування потоком клієнтів здійснюватиметься за допомогою електронної системи керування чергою, доступом до інтернету, wi-fi, є можливість оплати послуг «на місці».

Роботу нового територіально підрозділу ЦНАП у Винниках забезпечуватимуть 10 адміністраторів.

Це вже 10 ЦНАП, який облаштувала мерія Львова. «Немає значення, в який ЦНАП людина звертається — в кожному підрозділі є однакий перелік послуг і однаковий графік роботи. Але, звісно, за винятком офісу на площі Ринок, тому що там не оформляємо паспорти», — додала Валентина Бартошик.