STATUS QUO

Динаміка створення ОСББ є стабільною — Сергій Солтис

У Львові й надалі створюють ОСББ та ЖБК. Станом на початок липня 2020 року, у місті створено 1480 ОСББ у 1577 будинках. Так, для мешканців об'єднань продовжують діяти програми підтримки та співфінансування: зокрема, цьогоріч передбачено 5 млн грн на реалізацію програми з модернізації та заміни ліфтів, 10 млн грн — на реалізацію програми «Теплий дім», а також понад 13 млн грн — на капітальний ремонт житлового фонду ОСББ та ЖБК.

«Динаміка створення ОСББ є стабільною. З урахуванням карантину, трішки зменшились темпи, але це сталось лише тому, що люди не знали, у якому саме форматі організовувати збори. Зараз відділ супроводу ОСББ поширив інформацію, як це все робити, тож проблему вирішено. Незважаючи на всі проблеми й незгоди, створення об'єднань триває. Ми вже фіналізуємо меморандум про співпрацю та взаєморозуміння в сфері управління та утримання багатоквартирних будинків, який був узгоджений зі спільнотою ОСББ", — зазначив начальник відділу супроводу ОСББ Сергій Солтис.

Цього року Львівська міська рада виділила близько 10 млн грн на співфінансування програми «Теплий дім». Завдяки цій програмі, ОСББ та ЖБК мають можливість провести повну термомодернізацію будинку і в подальшому економити кошти мешканців на оплату енергоносіїв. Загалом, у межах міської програми «Теплий дім», з 2015 року до червня 2020 року ОСББ та ЖБК Львова отримали 209 кредитів на загальну суму 96 млн грн на заходи з енергозбереження. У 21 будинку проведено комплексну модернізацію. Відшкодування з міського бюджету становить 20,3 млн грн, зокрема у 2019 році - 9,7 млн. грн.

«На реалізацію цієї програми у міському бюджеті Львова на 2020 рік передбачено кошти у розмірі 10 млн грн. Так, у 2020 році вже 10 ОСББ отримали „теплі кредити“ на загальну суму 9,9 млн грн, очікуване відшкодування з міського бюджету становить 1,6 млн грн. Станом на червень 2020 року фактичне відшкодування з міського бюджету становить 1,3 млн грн», — додав Сергій Солтис.

Нагадаємо, ухвалою Львівської міської ради № 4413 від 19.03.2015 (зі змінами) затверджено Програму відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ та ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків у Львові на 2015−2020 роки («Теплий дім»).

У межах програми, ОСББ та ЖБК міста надається відшкодування частини кредиту з міського бюджету Львова у розмірі до 30% від максимального розміру основної суми (тіла) кредиту, але не більше 400 тис грн. за одним кредитним договором.

Участь у реалізації програми «Теплий дім» беруть АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк» та КБ «ПриватБанк», з якими укладено генеральні договори про співробітництво.

За допомогою «теплих» кредитів, ОСББ та ЖБК Львова замінювали вікна та двері у місцях загального користування, встановлювали ІТП, виконували капітальний ремонт інженерних мереж, модернізували систему освітлення, здійснювали термомодернізацію (утеплення) будинків та інше.