STATUS QUO

Галицкая площадь, реконструкция, проект

Галицьку площу планують реконструювати

У Львові планують реконструювати Галицьку площу, розташовану в центрі міста. Наразі львівські архітектори та урбаністи розробили попередню концепцію, про це повідомляє ZAHID.NET. 

"Наразі є ідея, запропонована архітекторкою Ольгою Криворучко і командою Urbanideas на замовлення управління охорони історичного середовища. Поки що це не є готовий проект, це лише дослідження – автори опитали перехожих, дослідили рух пішоходів, автомобілів тощо і запропонували дуже цікаві ідеї", – розповів головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

За його словами, зараз Галицька площа хаотична і незатишна.

"На площі змішались продавці квітів, МАФи, фонтан, потоки людей. Тут не комфортно нікому", – наголосив архітектор.

Автори концепції запропонували звузити проїжджу частину та поворот з Галицької площі на вул. Князя Романа.

"Зараз тут все заставлено автомобілями, які паркуються, як завгодно, і ці смуги для проїзду не працюють. Фактично ми просто приберемо паркування, а смуги для проїзду залишаться такими, як і були. Паркуватися ж можна на вул. Валовій на платному паркінгу", – зазначив головний архітектор Львова.

Планується, що звуження дороги дозволить розширити тротуар на розі Галицької площі та вул. Князя Романа. На куті з’явиться можливість посадити дерева і створити невеликий громадський простір. Також концепція передбачає розширення посадкового майданчика біля зупинки громадського транспорту та облаштування смуги для громадського транспорту в напрямку з просп. Свободи на Соборну площу. Ідею реконструкції винесуть на громадські обговорення.


Во Львове планируют реконструировать Галицкую площадь, расположенную в центре города. Сейчас львовские архитекторы и урбанисты разработали предварительную концепцию, об этом сообщает ZAHID.NET

"Сейчас есть идея, предложенная архитектор Ольгой Криворучко и командой Urbanideas по заказу управления охраны исторической среды. Пока это не готовый проект, это только исследования - авторы опросили прохожих, исследовали движение пешеходов, автомобилей и т.д. и предложили очень интересные идеи", - рассказал главный архитектор Львова Юлиан Чаплинский.

По его словам, сейчас Галицкая площадь хаотичная и неуютная.

"На площади смешались продавцы цветов, МАФы, фонтан, потоки людей. Здесь не комфортно никому", - подчеркнул архитектор.

Авторы концепции предложили сузить проезжую часть и поворот с Галицкой площади на ул. Князя Романа.

"Сейчас здесь все заставлено автомобилями, которые паркуются, как угодно, и эти полосы для проезда не работают. Фактически мы просто уберем парковки, а полосы для проезда останутся такими, как были. Парковаться же можно на ул. Валовой на платном паркинге", - отметил главный архитектор Львова.

Планируется, что сужение дороги позволит расширить тротуар на углу Галицкой площади и ул. Князя Романа. На углу появится возможность посадить деревья и создать небольшое общественное пространство. Также концепция предусматривает расширение посадочной площадки возле остановки общественного транспорта и обустройство полосы для общественного транспорта в направлении с ул. Свободы на Соборную площадь. Идею реконструкции вынесут на общественное обсуждение.

Автор: Тетяна Костенко